Nasze projekty

Telewizja pokaże filmy i koncerty w hołdzie rodzinie Ulmów. Co i kiedy będzie można obejrzeć?

W telewizji będzie można zobaczyć liczne filmy dokumentalne oraz koncerty poświęcone rodzinie Ulmów. Ich beatyfikacja odbędzie się już w najbliższą niedzielę 10 września.

fot. wikipedia.org/domena publiczna

W przededniu beatyfikacji, w sobotę 9 września, o godz. 20:20 na antenie TVP Polonia będzie można obejrzeć film dokumentalny pt. „Przykazanie miłości. Historia rodziny Ulmów z Markowej”, ukazujący heroiczną historię małżeństwa Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci.

ZOBACZ: Telewizja pokaże film o rodzinie Ulmów. Premiera odbędzie się w przeddzień beatyfikacji

Ten sam film dokumentalny będzie można obejrzeć również w TVP1. Tam jego emisja odbędzie się tuż po głównych uroczystościach beatyfikacyjnych, w niedzielę 10 września o godzinie 13:10. Tego samego dnia wyemituje go także TVP3 – o godzinie 21:00.

Reklama

Ponadto TVP1 w piątek, 8 września o godzinie 21:30 pokaże film dokumentalny pt. „Historia jednej zbrodni”. Reżyser Mariusz Pilis dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów dotyczących rodziny Ulmów, przeprowadził szereg rozmów, ale i podążał tropem odpowiedzialnych za tą straszną zbrodnię.

SPRAWDŹ: Jak będzie wyglądała msza beatyfikacyjna rodziny Ulmów?

Liczne koncerty

Z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów odbywają się także liczne koncerty, kilka z nich będzie transmitowanych w telewizji.

Reklama

W niedzielę 10 września, o godzinie 15:20 TVP1 pokaże koncert „Przerwane dzieciństwo” z Filharmonii Podkarpackiej. Jest to widowisko słowno-muzyczne, podczas którego widzowie usłyszą utwory wybitnych twórców muzyki symfonicznej takich jak: Mikołaj Gomółka, Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar czy „prapremierowe wykonanie utworu Gary’ego Guthmana, który specjalnie na tę uroczystość skomponował dzieło upamiętniające beatyfikowaną rodzinę Ulmów”. Podczas koncertu usłyszymy także fragmenty słuchowiska, którego narratorami będą dzieci.

ZOBACZ: Znani artyści wystąpią na koncertach poświęconych rodzinie Ulmów. Otwarto też wyjątkową wystawę

Koncert w hołdzie rodzinie Ulmów pokaże również Super Polsat. 10 września o godzinie 20:00 będzie można obejrzeć wydarzenie pt. „Festiwal Psalmów Dawidowych – Dziękczynienie za Rodzinę Ulmów”. W koncercie udział wezmą gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej, m.in. Piotr Rubik, Golec uOrkiestra, Izabela Szafrańska, czy Andrzej Lampert oraz światowej sławy nowojorscy muzycy żydowscy: słynny kantor Yaakov Lemmer i Avraham Fried. Wydarzenie poprowadzą Karolina Gorczyca oraz Maciej Musiał.

Reklama

pa, kh, tvp.pl, tvpolsat.info/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę