Nasze projekty

ŚDM: Pociągami przyjechało już 50 tysięcy pielgrzymów

Pociągi do Krakowa przyjeżdżają bez zakłóceń – informują w przesłanym KAI komunikacie rzecznicy spółek kolejowych. Od soboty do Krakowa przyjechało już ponad 100 dodatkowych pociągów. Do 3 sierpnia tereny kolejowe związane ze Światowymi Dniami Młodzieży będzie zabezpieczać nawet 1000 funkcjonariuszy SOK w ciągu doby.

Reklama

W poniedziałek, 25 lipca ruch pociągów przebiega bez zakłóceń. W przeddzień rozpoczęcia centralnych obchodów ŚDM do Krakowa przyjedzie największa grupa pielgrzymów.

Przewoźnicy uruchomią dziś 44 dodatkowe pociągi. Od soboty 23 lipca z 300 zamówionych składów do Krakowa przyjechało już ponad 100 pociągów. Na wypadek wyższej frekwencji pasażerów w Warszawie i we Wrocławiu czekają składy rezerwowe.

Frekwencja w pociągach wynosi od 90 do 100 proc. Podobnie wysoka frekwencja jest w pociągach odjeżdżających z Krakowa. Mieszkańcy Małopolski prawdopodobnie zdecydowali się na wyjazdy wakacyjne w okresie ŚDM.

Reklama

Na dziś (poniedziałek, 25 lipca) spodziewany jest przyjazd największej liczby podróżnych do stolicy Małopolski. Pociągi zmierzające do Krakowa nie są przepełnione. Podróże na centralne obchody ŚDM rozłożyły się w czasie – część uczestników dojeżdża już od środy.

W sobotę 23 lipca, dla pielgrzymów podróżujących w ramach spotkań diecezjalnych, poprzedzających ŚDM, uruchomiono 35 dodatkowych pociągów.

Do przewiezienia pielgrzymów na czas obchodów ŚDM przewoźnicy przygotowali ponad 500 (rozkładowych i dodatkowych) pociągów, w których jest blisko 580 tys. miejsc.

Reklama

Nad sprawnością i bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa ponad 1000 specjalistów m.in. w dyspozyturach centralnych, lokalnych i dyżurnych ruchu na stacjach. Bezpieczeństwo na terenach kolejowych zapewnia Straż Ochrony Kolei we współpracy z innymi służbami.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży patrole funkcjonariuszy SOK zostały wzmocnione. Do 3 sierpnia tereny kolejowe będzie zabezpieczać nawet 1000 funkcjonariuszy SOK w ciągu doby. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów w całym kraju czuwa prawie 3 tys. funkcjonariuszy służb, m.in. Straży Ochrony Kolei.


MEDIA KOLEJ ŚDM, tk / Kraków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite