Nasze projekty

17-miesięczny Jeremiasz najmłodszym uczestnikiem ŚDM

Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Chomiaka, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, grupa Argentyńczyków, Bahrańczyków, Hiszpanów 20 lipca rozpoczęła oficjalnie ŚDM w rejonie dzierżoniowskim. – Światowe Dni Młodzieży wydadzą jak najlepszy owoc wtedy, gdy zbliżymy się do Chrystusa w sposób bezinteresowny – mówił w homilii ks. Kamil Pawlik, wikariusz parafii.

Reklama

W homilii ks. Pawlik, nawiązując do odczytanego fragmentu Ewangelii o siewcy rozważał, jakie miejsce w życiu ludzkim zajmuje bezinteresowność. Wskazywał także na istotę Światowych Dni Młodzieży, którą jest wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa.

– Żyjemy w świecie, w którym bezinteresowność jest bardzo niepopularna, i wręcz unikalna. Papież Franciszek zauważa, że w dzisiejszym świecie wszystko można kupić, wszystko można sprzedać, i ciężko jest znaleźć jakąkolwiek bezinteresowność. Rozpoczynając Światowe Dni Młodzieży, ten festiwal młodych, postawmy sobie za cel, aby zbliżyć się do Chrystusa w sposób bezinteresowny, i by ten czas wydał jak najlepsze owoce w życiu każdego z nas – mówił ks. Pawlik.

W trakcie Mszy św. najmłodszy uczestnik ŚDM 17-miesięczny Jeremiasz, otrzymał od wolontariuszy z rejonu dzierżoniowskiego prezent w postaci śliniaczka z logo ŚDM oraz bidon, co wśród wiernych wywołało gromkie brawa.

Reklama

Po Mszy św. młodzi pielgrzymi na placu przed kościołem spontanicznie rozpoczęli wspólną zabawę śpiewając oraz tańcząc. Następnie wzięli udział w spotkaniu w Centrum Energi Odnawialnej, gdzie w towarzystwie bp Adama Bałabucha obejrzeli „Taniec Ognia” w wykonaniu Żywego Teatru z Bielawy.

Grupa 350 pielgrzymów z Czech z diecezji Hradec-Kralove wraz z wolontariuszami i mieszkańcami Ząbkowic na rynku miejski przy wspólnej zabawie zainaugurowała ŚDM w rejonie ząbkowickim. Natomiast pielgrzymi z Niemiec rozpoczęcie ŚDM przeżywali w Wambierzycach.

Ostatnia grupa Amerykanów dotarła do Pieszyc, miejsca zakwaterowania po godz. 22.00, z racji na zwiedzanie tuż po wylądowaniu w Krakowie Obozu Koncentracyjnego w Auschwitz.

Reklama

Obecnie w diecezji świdnickiej przebywają już wszystkie grupy pielgrzymów.


xdm / Świdnica

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite