Nasze projekty
fot. YouTube

„Pieśń Wilków” dedykowana obrońcom Ukrainy

Na początku „Pieśń Wilków” miała być kołysanką lecz potem ku zaskoczeniu autorki piosenka stała się dla wielu osobistym hymnem Żołnierzy Wyklętych. Dziś jednak jest prawdziwą dedykacją dla bohaterskich obrońców Ukrainy, którzy walczą także o naszą wolność.

Reklama

Autorką tekstu i muzyki do piosenki pt. „Pieśń wilków” jest Marta Kicińska. Jak tłumaczy pod video na YouTube, pieśń pierwotnie miała być kołysanką. Los chciał jednak, że do aranżacji dołączono mocne bębny i wilcze powarkiwania. Efekt jest taki, że utwór robi duże wrażenie.

Inspiracją do powstania utworu była rodzinna książka, którą artystka wraz z mężem i dziećmi czytają pr. „Ronja, córka zbójnika”. To powieść Astrid Lindgren, opowiadająca o Ronji – córce Mattisa i Lovis. Ta ostatnia śpiewała swojej córce na dobranoc „Pieśń wilków”. Dlatego właśnie Marta Kicińska postanowiła taką pieśń skomponować.

Jak podaje mąż artystki – Grzegorz Kiciński, gdy usłyszał tę pieśń, od razu na myśl przyszli mu Żołnierze Wyklęci. Nucę ją (w) sobie myśląc o świętej pamięci dziadku i jego przyjaciołach z AK – męczennikach wolności. Dziś dedykuję ją obrońcom Ukrainy, którzy dziś walczą także o naszą wolność – tłumaczy.

Reklama

Pieśń Wilków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę