Prezydent Ukrainy: nasi żołnierze walczą o pokój wszystkich państw Europy

"Europejczycy mają świadomość tego, że nasi żołnierze walczą o pokój wszystkich państw Europy, o wolność, o demokrację. Zwracamy się do UE, by Ukraina natychmiast została do niej przyłączona. Nasz cel, to bycie razem z Europejczykami na równych prawach. Jestem przekonany, że zasłużyliśmy na to" - powiedział w orędziu prezydent Wołodymyr Zełenski.

fot. Wołodymyr Zełenski/facebook.com

W dzisiejszym przemówieniu, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do swoich obywateli, mówiąc: Długo nam mówiono, że Ukraińcy nie są tacy, jak powinni być, albo że mają jeszcze wiele do zrobienia. Teraz pokazaliśmy całych siebie. W każdej rozmowie z naszymi partnerami czuję szacunek.

Zwrócił uwagę, że także okupant pokazał kim jest. Rosja też pokazała, czym się stała. 16 dzieci zginęło przez cztery dni. Każda zbrodnia okupantów gromadzi nas przeciw nim – podkreślił.

Prezydent Ukrainy w przemówieniu zwrócił się także do Unii Europejskiej, aby ta jak najszybciej podjęła decyzję o przyłączeniu do siebie Ukrainy. Europejczycy mają świadomość tego, że nasi żołnierze walczą za pokój wszystkich państw Europy, za wolność, za demokrację. Zwracamy się do UE, by Ukraina natychmiast została do niej przyłączona. Nasz cel, to bycie razem z Europejczykami na równych prawach. Jestem przekonany, że zasłużyliśmy na to – mówił Zełenski.

Reklama

„Dobra wola zatriumfuje”

Prezydent Ukrainy we wpisie na Twitterze podziękował dziś także brytyjskiej rodzinie królewskiej, za wsparcie.

„Olena i ja jesteśmy wdzięczni księciu i księżnej Cambridge, że w tym kluczowym momencie, kiedy Ukraina odważnie przeciwstawia się inwazji Rosji, stoją przy naszym kraju i wspierają naszych dzielnych obywateli. Dobra wola zatriumfuje” – czytamy.

onet.pl, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę