Nasze projekty

„Miłość leczy” – Mietek Szcześniak | Nadzieja na Moście do Nieba

"Projekt Nadzieja na Moście do Nieba miał wnieść czułość i pociechę w szare zakamarki kwarantanny. Tę piosenkę w sposób szczególny dedykujemy wszystkim, którzy spotkali się na pierwszej linii covidowego frontu - zarówno dla tych, którzy są chorzy, a jeszcze bardziej dla tych, którzy walczyli i nadal walczą o nasze życie i zdrowie" - piszą organizatorzy projektu Nadzieja na Moście do Nieba.

Reklama

„Nadzieja na Moście do Nieba”, kolejny projekt Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która wspiera jedyne hospicjum dla dzieci na Litwie. 7 Pereł Ducha Świętego to część projektu “Nadzieja na Moście do nieba”, który zainicjowała Fundacja. Jest to muzyczny cykl nawiązujący do owoców Ducha Świętego.

Jedną z pereł jest piosenka „Miłość leczy” w wykonaniu Mietka Szcześniaka. Słowa do niej napisał Jacek Cygan. Jak czytamy w opisie filmu, dedykowana jest tym, którzy w ostatnim czasie wiele poświęcają, by ratować chorych – zwłaszcza pracownikom służby zdrowia. „Lekarze i pielęgniarki – chorzy i ich rodziny – przyjaciele dobra – niech miłość uleczy nas wszystkich, byśmy mogli już niedługo spotkać się razem uzdrowieni z pretensji, strachów i apatii. Wdzięczni, że znalazł się ktoś, kto podał nam dłoń, przytulił, zadzwonił” – pisze Fundacja Aniołów Miłosierdzia.

Ta piosenka jest również apelem, by trudny czas epidemii nauczył nas częstszego dzielenia się miłością:

Reklama
Reklama

Jest tyle dobra, które nas otacza, a którego nie docenialiśmy jeszcze przed rokiem. Smak wspólnej herbaty, dłoń na dłoni mamy lub taty, prosty spacer wśród wróbli, czy nawet głęboki oddech o poranku, przed wyjściem na zakupy lub do pracy. Może ten czas ukryty za maseczką jest właśnie po to, byśmy częściej patrzyli sobie w oczy, dając sobie największy ze wszystkich skarbów, jakie kiedykolwiek ziemia nosiła – Miłość. Bo tylko ona wszystko czyni nowym i pięknym.

„MIŁOŚĆ LECZY”
Słowa: Jacek Cygan

Nie załamuj rąk, potrzebne będą, by pogładzić czyjś policzek.
Nie załamuj świata stron, pojedziemy jeszcze hen, za horyzont życzeń.
Nie załamuj skrzydeł, zresztą podobasz mi się nawet z troszeczkę nadłamanym.
Nie załamuj się, bo Cię kochamy!

Reklama
Reklama

Miłość leczy bliskością ludzi.
Miłość leczy nadzieję budzi.
Miłość leczy, spojrzenie, dotyk.
Miłość leczy, pamiętaj o tym.

A gdy przyjdzie ból, będziemy, by potrzymać Cię za rękę.
A gdy przyjdzie śmiech, wpadniemy, by zaśpiewać Ci piosenkę.
Musisz wierzyć mocno, wiarą wiar, wiarą dziecka, wiarą taty, mamy…
Musisz wierzyć mocno, bo Cię kochamy!

Reklama

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite