fot. ilvolomusic/Instagram

Il Volo: śpiewanie przed papieżem było jednym z najważniejszych momentów

Znane włoskie trio z Il Volo przyznaje, że śpiewanie przed papieżem to jedno z najważniejszych wydarzeń w ich karierze. "Potrzeba czasu, żeby to przetrawić" - stwierdził Piero Barone.

Reklama

Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble wystąpili przed papieżem niedawno, bo w czasie X Światowego Spotkania Rodzin. To były niesamowite emocje – przyznali w programie „Domenica In”.

Znane trio z Il Volo wystąpiło przed Franciszkiem także w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku, gdzie zachwycili przepięknym wykonaniem „Ave Maria Mater Misericordiae”.

„Potrzeba czasu, żeby to przetrawić”

W programie przyznali, że to ważne wspomnienie w ich karierze. Osobiście uważam, że śpiewanie przed papieżem Franciszkiem było jednym z najważniejszych i najgłębszych momentów – powiedział Piero Barone.

Reklama
Reklama

Jestem bardzo wierzący i praktykujący. Kiedy mogę, idę na mszę. Dla mnie to był bardzo szczególny moment: jako dziecko byłem ministrantem. Tak więc śpiewanie przed papieżem… potrzeba czasu, żeby to przetrawić – dodał.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Il Volo (@ilvolomusic)

Potrzebowaliśmy postaci takiej jak papież Franciszek, dzięki niemu przewartościowałem świat religijny – stwierdził Ignazio Boschetto.

Reklama
Reklama

Głośno zrobiło się o nich w 2015 roku

Il Volo to włoskie trio popowo-operowe założone w 2019 roku przez Piera Barone, Ignazia Boschetto i Gianlucę Ginoble, które zdobywa uznanie na całym świecie.

Trio reprezentowało Włochy w czasie 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku, gdzie z utworem „Grande amore” uplasowali się na trzecim miejscu.

kh, it.aleteia.org/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę