Nasze projekty

22 maja premiera płyty siostry Janiny

Znana z opublikowanego zimą singla "Ty się tym zajmij" s. Janina Kaczmarzyk wraca z drugim singlem oraz całą nową płytą! Do sklepów debiutancki krążek pod tym samym tytułem trafi już 22 maja.

Reklama

Nowa piosenka zatytułowana jest „Żyję swoim tempem” a w teledysku ilustrują ją migawki z aktywnego życia s. Janiny.

– Żyję swoim tempem jest utworem o zgodzie na swój los, o kontakcie z samym sobą, o akceptacji swojej rzeczywistości. Piosenka jest adresowana do Boga. Jest przekonaniem i pewnością, że bez względu na okoliczności „Ten, w którym pokładam nadzieje” – nie pozostawi, nie zapomni, nie ominie, nie przejdzie obojętnie. Jest to swoista „Pascha, przejście Pana” – w codzienności i szarości dnia

mówi służebniczka. Z jej śpiewem mogliśmy się pierwszy raz zetknąć 3 lata wcześniej, kiedy zaśpiewała pielgrzymkową wersję „Despacito”. Słowa wszystkich piosenek do nowej płyty siostra napisała sama. Muzykę do nich napisali Tomasz Konfederak we współpracy z amerykańskim producentem Joshem Harrisem.

Reklama
Reklama

Teledysk do „Żyję swoim tempem” składa się z licznych obrazków pokazujących posługę siostry wśród młodzieży. Na co dzień bowiem ta zakonnica ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP jest katechetką, prowadzi młodzieżowe wolontariaty, pracuje wśród niepełnosprawnych. W teledysku widzimy ją więc wędrującą z młodzieżą po górach, pływającą łódką, tańczącą na festiwalu ewangelizacyjnym czy na imprezie wśród niepełnosprawnych.

W długim wywiadzie udzielonym Stacji7 s. Janina przyznała, że jej muzyczna aktywność otwiera nowe pole ewangelizacji wśród młodzieży:

Fakt, iż zobaczyli mnie na YouTube czy w innych okolicznościach zmniejszył dystans między nami. Pojawiła się przestrzeń dialogu. Zaczęli do mnie przychodzić na przerwach, zaczęli chcieć rozmawiać. Czasem rozmawiają o tym, co widzieli na TikToku, albo gdzieś indziej. Czasem rozmawiają w cztery oczy o sprawach, z którymi normalnie nie przyszliby do zakonnicy, albo do nauczyciela w ogóle. 

Reklama
Reklama

mówiła. 

Jej debiutancka płyta trafi do sklepów 22 maja.

Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite