Pierwsza Dama na Moście do Nieba

Pierwsza Dama Agata Duda wraz z pierwszą Damą Litwy odwiedziły w czwartek 21 listopada jedyne na Litwie hospicjum prowadzone przez s. Michaelę Rak, podziwiając postępy prac przy otwarciu oddziału dziecięcego, który rusza lada chwila.

Reklama

Do spotkania mogło dojść dzięki temu, że para prezydencka przebywała przez kilka dni na Litwie, aby wziąć udział w uroczystym pochówku Powstańców Styczniowych, których szczątki zostały przypadkowo odnalezione w 2017 r. O wizycie niezwykłego gościa w Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki napisała na Facebooku sama s. Michaela Rak.

– Czekaliśmy na Nie jak na rodzinę. Aby je godnie przyjąć przez cały dzień krzątali się wszyscy – wolontariusze, pracownicy a nawet rodziny naszych pacjentów. Przyjechali również przyjaciele z Polski. Wszyscy czuliśmy, że to szczególny dzień – pisze s. Michaela. I dodaje:

Odwiedziły nas dwa wielkie serca, dzięki którym czujemy wielką rzekę miłości. Dałyście nam nadzieję, dałyście miłość i obecność – trudno wyrazić wdzięczność, że zechciałyście nas Kochane Panie odwiedzić. Ten dom – pierwsze hospicjum dla dzieci – powstało także dzięki Wam, dzięki Waszej życzliwości i zawsze będzie Waszym domem

Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama

Po spotkaniu ze wspólnotą hospicyjną Panie Prezydentowe odwiedziły chorych, z którymi rozmawiały wśród wzajemnych wzruszeń i uśmiechów. Potem obejrzały pierwsze piętro Działu Hospicjum Dziecięcego.

– Nasza Wspólnota Hospicyjna wyraziła też swoją wdzięczność Pierwszym Damom za pomoc, wparcie i bycie w naszej misji hospicyjnej. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim wolontariuszom i pracownikom, którzy poświęcili ogrom czasu i sił, by ta wizyta mogła dojść do skutku – mówi s. Michaela.

Reklama

Jak donosi Kancelaria Prezydenta Agata Kornhauser-Duda poznała niezwykłą rodaczkę, personel placówki i wolontariuszy podczas wizyty w Wilnie zimą 2018 roku. 

ad, mat. pras./Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę