Nasze projekty

Nowenna do Serca Jezusa. Modlimy się za osoby zranione w Kościele

9 dni przed Uroczystością rozpoczynamy nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 10 do 18 czerwca modlimy się w intencji osób zranionych w Kościele.

Reklama

11 czerwca 1899 roku Boskiemu Sercu Pana Jezusa zawierzono całą ludzkość. Akt ten zalecił Kościołowi papież Leon XIII. W stulecie tego wydarzenia papież Jan Paweł II przypomniał, że „zbliżenie się do Chrystusa w tajemnicy Jego Serca pozwala nam zatrzymać się w tym niejako centralnym, a zarazem po ludzku najłatwiej dostępnym punkcie objawiania miłosiernej miłości Ojca, które stanowiło centralną treść mesjańskiego posłannictwa Syna Człowieczego”.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy w piątek po oktawie Bożego Ciała. W tym roku będzie Uroczystość ta przypada 18 czerwca, stąd w środę, 10 czerwca, rozpoczyna się Nowenna do Serca Jezusa.

Zapraszamy wszystkich naszych czytelników do wspólnej modlitwy. Chcemy w czasie tej Nowenny szczególnie modlić się za osoby, które w Kościele doznały jakichkolwiek zranień.

Reklama
Reklama

Każdego dnia poniżej znajdzie się aktywny link do rozważań. Kolejne części Nowenny będą ukazywać się także na naszych mediach społecznościowych codziennie o godzinie 8.


DZIEŃ 1. – 10 czerwca


DZIEŃ 2. – 11 czerwca

Reklama
Reklama

DZIEŃ 3. – 12 czerwca


DZIEŃ 4. – 13 czerwca


DZIEŃ 5. – 14 czerwca

Reklama

DZIEŃ 6. – 15 czerwca


DZIEŃ 7. – 16 czerwca


DZIEŃ 8. – 17 czerwca


DZIEŃ 9. – 18 czerwca


PRZYGOTUJ SIĘ DO UROCZYSTOŚCI Z CYKLEM „33 UDERZENIA SERCA”

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite