Nasze projekty

Nowenna na czas choroby [DZIEŃ 6.]

Proszę Cię Panie, naucz mnie prawdziwej, głębokiej modlitwy. Naucz mnie szczerej rozmowy z Tobą o wszystkich moich sprawach – radościach, smutkach, troskach… niech choroba stanie się dla mnie „szkołą modlitwy”.

Reklama

Na 9 dni przed świętem Matki Bożej z Lourdes (2-10 lutego) zachęcamy do włączenia się w nowennę na czas choroby prowadzoną przez Księży Marianów.

WPROWADZENIE

Choroba jest zjawiskiem, które prędzej czy później dotyka niemal każdego z nas. Czasem jest to niegroźna infekcja, a czasem coś bardzo poważnego, co komplikuje nam życie i niszczy nasze plany. Cała ziemska działalność Jezusa pokazuje, jak bardzo był On wrażliwy na wszelkie prośby o uzdrowienie. Nie odmawiał ślepcom, trędowatym, Jairowi błagającemu o uzdrowienie córki, setnikowi proszącemu o zdrowie dla sługi… Równocześnie jednak ten sam Jezus nie obiecał nam życia wolnego od chorób, ale coś znacznie ważniejszego – swoją obecność z nami zawsze, w każdym czasie – także w czasie niepowodzeń, trudności zdrowotnych oraz przy naszej śmierci. Chorując, prośmy Pana o zdrowie, ale jeszcze bardziej – o odkrycie Jego obecności przy nas. Przeżywając chorobę w ten sposób, dajemy sobie szansę, by odkryć jej duchowy wymiar i włączyć cały nasz ból fizyczny, psychiczny i duchowy w Chrystusowe dzieło zbawienia świata. Jeśli nawet sami nie chorujemy, módlmy się za naszych bliskich, o których chorobie wiemy, a zwłaszcza za tych, którzy chorują w samotności, którzy nikogo nie poprosili o pomoc, a może to zrobili, ale tej pomocy nie otrzymali.

Reklama
Reklama


 
DZIEŃ SZÓSTY
7 lutego

Panie, proszę o dar modlitwy

Nieustannie się módlcie! (1 Tes 5,17).

Reklama
Reklama

Modlitwa sprawia trudność. Nawet w zdrowiu, gdy wszystko się układa, a tym bardziej w chorobie, gdy jesteśmy słabi i bezradni, zależni od innych, zdani na ich pomoc…

Mimo tych trudności czas choroby może się stać szansą dla naszego życia modlitewnego. Gdy „nie idzie” nam wypowiadanie słów modlitwy, możemy starać się zwrócić myśl ku Bogu. Wystarczy zacząć od czegoś bardzo prostego – od pamięci o Bogu w chwilach niepewności, bólu, lęku albo przeciwnie – radości i ulgi. Jeżeli będziemy wierni takim prostym natchnieniom, z czasem zauważymy, że coraz łatwiej nam trwać przy Panu myślami i że coraz większa jest w nas tęsknota, by otwierać przed Nim swoje serce. A wtedy już tylko krok dzieli nas od prawdziwej modlitwy wewnętrznej – od trwania naszym sercem przy Jego sercu…

Taka modlitwa, zwłaszcza gdy towarzyszy jej lektura chociażby krótkiego wersetu z Pisma świętego, szybko poprowadzi nas ku pełni obcowania z naszym Panem.

Reklama

Panie, Ty wiesz, że niełatwo jest mi się modlić i że często modlitwę zaniedbuję. Przepraszam Cię za to, że wybieram inne rzeczy niż rozmowę z Tobą. Proszę Cię, naucz mnie prawdziwej, głębokiej modlitwy. Naucz mnie szczerej rozmowy z Tobą o wszystkich moich sprawach – radościach, smutkach, troskach… niech choroba stanie się dla mnie „szkołą modlitwy”.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu… 

Litania do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże – zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże, 
Duchu Święty Boże 
Święta Trójco, Jedyny Boże,
Święta Maryjo – módl się za nami.
Matko Boża z Lourdes,
Matko pod krzyżem stojąca,
Matko miłosierna,
Niebieska Lekarko dusz naszych,
Uzdrowienie chorych,
Orędowniczko nasza u Syna,
Pani łagodna i bardzo łaskawa,
Nadziejo chorych i strapionych,
Męstwo cierpiących i prześladowanych,
Pocieszycielko zasmuconych,
Oparcie niewinnych i pokrzywdzonych,
Ostojo cichych i pokornych,
Opiekunko rodzin dotkniętych cierpieniem,
Zwiastunko Bożego pokoju,
Wspomożycielko uciekających się do Ciebie,
Wzorze cierpliwości,
Ratunku ginących grzeszników, 
Abyśmy wiernie Synowi Twemu służyli – przyczyń się za nami.
Abyśmy we wszystkim pełnili Jego świętą wolę 
Abyśmy grzechami ciężkimi Go nie zasmucali,
Abyśmy cierpienia nasze przyjmowali z pokorą,
Abyśmy w rozpacz nie popadli,
Abyśmy chorym z miłością służyli,
Abyśmy w chorobie ducha nie tracili,
Abyśmy od niebezpieczeństw duszy i ciała zostali zachowani,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

K:  Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko
W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Boże, Ty okazujesz nam nieskończone miłosierdzie swoje poprzez znaki i cuda, dokonane przez wstawiennictwo naszej Matki, Niebieskiej Lekarki. Pokornie Cię prosimy, abyśmy za Jej przyczyną cieszyli się łaską zdrowia duszy i ciała oraz osiągnęli chwałę przygotowaną dla Twoich dzieci w Królestwie niebieskim. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Wyślij intencję

Intencje do Mszy świętych odprawianych podczas Nowenny za chorych przed świętem Matki Bożej z Lourdes (2-10 lutego) można wysyłać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej Księży Marianów TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE: Modlitwa Ojca Pio o uzdrowienie

Tekst nowenny pochodzi ze strony internetowej Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich spm.org.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę