Nasze projekty
fot. Freepik

Modlitwa za wnuka do św. Józefa

"Święty Józefie, czuwaj przy moim wnuku tak, jak do końca czuwałeś przy Matce Boskiej i Dzieciątku Jezus. Podtrzymuj w naszej rodzinie ducha wiary, abyśmy wszyscy osiągnęli Królestwo Boże".

Reklama
Reklama

Modlitwa za wnuka to doskonały sposób, by budować z nim relację, by chronić go przed wszelki złem. A kto mógłby być najlepszym w tej kwestii orędownikiem, jeśli nie św. Józef? Ten, którego wzywamy w każdej potrzebie?

Czytaj także >>> Modlitwa wdzięczności za rodzinę

Modlitwa za wnuka do św. Józefa

Panie Boże! Dziękuję Ci za to, że uczyniłeś mnie matką i babcią. Dziękuję Ci za to, że pobłogosławiłeś moje dziecko darem potomstwa. Dziękuję za cudowny owoc miłości, jakim jest mój kochany wnuczek. Tak bardzo dziękuję Ci za wyjątkową chwilę jego narodzin, tę cudowną chwilę, gdy dowiedziałam się, że mój wnuk jest już na świecie, że zostałam babcią. Dziękuję za całą radość, kiedy mogłam obserwować jak się rozwija, za całe szczęście, które pojawiło się w naszej rodzinie za jego przyczyną. Dziękuję, że dajesz mi możliwość uczestnictwa w jego życiu. Proszę Cię Panie, za wstawiennictwem św. Józefa o opiekę nad moim wnukiem. Święty Józefie, Najlepszy Opiekunie Świętej Rodziny z Nazaretu! Ty jesteś wzorem prawdziwego mężczyzny, Ty dobrze wiesz, co to znaczy kochać całym sercem i troszczyć się o najbliższych. Ty tak dobrze wiesz, jak bardzo kocham mojego wnuka i jak bardzo o niego dbam. Proszę, czuwaj przy nim na każdym etapie jego życia, dopomóż mu wyrosnąć na dobrego, mądrego, pobożnego i odpowiedzialnego mężczyznę, tak by zawsze czerpał z Ciebie wzór. Daj, by zawsze był szczęśliwy, by w jego życiu nigdy nie zagościło nieszczęście, by nigdy nie doświadczył wielkiego cierpienia i tragedii. Zabierz z jego życia łzy. Święty Józefie, Ty potrafiłeś uchronić Dzieciątko Jezus od wszelkich czyhających niebezpieczeństw. Błagam, uchroń mojego wnuka od wszystkiego co złe w tym świecie, oddal wszelkie możliwe problemy: ze zdrowiem, nauką, pracą czy małżeństwem. Nie pozwól, by oddalił się od Pana Boga, by zbłądził na drogę Złego. Ty wiesz, ze współczesny świat jest pełen niebezpieczeństw, tak bardzo o niego drżę. Proszę, strzeż jego życia. Otul go swą ojcowską opieką. Wiem, ze przy Tobie będzie bezpieczny. Święty Józefie, przez Twą miłość do Maryi i Dzieciątka Jezus, błagam, wspieraj mnie, abym umiała być dobrym przykładem dla mojej wnuka, bym umiała być dla niego jak najlepszą babcią, bym zawsze umiała okazać mu jak najwięcej ciepła i miłości. Proszę, dodaj mi sił i zdrowia, bym jak najdłużej mogła cieszyć się rolą babci, bym jak najdłużej mogła być świadkiem wszystkiego, co będzie się działo w życiu mojego wnuczka. Rozjaśnij mój umysł, bym potrafiła wspierać go wtedy, gdy będzie tego potrzebował, by zawsze mógł na mnie liczyć. Święty Józefie, czuwaj przy moim wnuku tak, jak do końca czuwałeś przy Matce Boskiej i Dzieciątku Jezus. Podtrzymuj w naszej rodzinie ducha wiary, abyśmy wszyscy osiągnęli Królestwo Boże. Amen

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę