fot. Wikimedia

Modlitwa w Ciemnicy do Jezusa konającego w Getsemani

Modlitwa w Ciemnicy to towarzyszenie Jezusowi od modlitwy w Ogrójcu, przez pojmanie, aż po sąd Piłata. "Panie Jezu, proszę Cię, rozpal w nas gorące pragnienie częstego jednoczenia się z Tobą w tajemnicy Twojego bolesnego konania w Getsemani".

Reklama

Modlitwa w ciemnicy to czas zadumy, który rozpoczyna się tuż po Mszy Świętej w Wielki Czwartek. To okazja, by towarzyszyć Jezusowi w okolicznościowej kaplicy zwanej „Ciemnicą”, w której przechowywany jest Najświętszy Sakrament aż do liturgii Wielkiego Piątku. To miejsce, które upamiętnia konanie Jezusa w Getsemani, a następnie Jego pojmanie przed śmiercią. Wtedy był absolutnie sam – upuścili go uczniowie, którzy spali, gdy on pocił się krwawym potem i konał pełen strachu i cierpienia. Nie pozwól, by Chrystus czuł się samotny, czuwaj razem z Nim na modlitwie!

Zobacz także >>> Nocne czuwanie w Ogrodzie Oliwnym

Modlitwa w Ciemnicy do konającego Jezusa w Getsemani

Panie Jezu, pragnąc pokonać zatwardziałość naszych serc, okazujesz bezmiar Twej miłości wszystkim, którzy rozważają i szerzą nabożeństwo do Twej Świętej Męki w Getsemani. Proszę Cię, rozpal w nas gorące pragnienie częstego jednoczenia się z Tobą w tajemnicy Twojego bolesnego konania w Getsemani.
Jezu, który tej nocy dźwigałeś ciężar wszystkich naszych grzechów i w pełni za nie zadośćuczyniłeś, udziel nam łaski doskonałego żalu za wszystkie grzechy, które były przyczyną Twojego krwawego potu.
Jezu Cierpiący w noc zdrady – przez ogrójcowe wzmagania i bolesne lęki Twej duszy – pomóż nam, byśmy mogli lepiej poznawać i wierniej wypełniać Twoją wolę, jak Ty pragnąłeś, by nie Twoja, lecz Twego Ojca wola była wypełniona.
Bądź uwielbiony, Jezu, za wszystkie westchnienia i łzy, które wylałeś tej nocy.
Bądź uwielbiony za krwawy pot i śmiertelną walkę, którą wycierpiałeś w całkowitym opuszczeniu i osamotnieniu.
Bądź uwielbiony, Jezu, za kielich goryczy, który napełniał Twoją duszę, i za gorącą modlitwę, płynącą z Twojego konającego Serca.
Trójco Przenajświętsza, spraw, aby poznanie i miłość do świętej Męki Jezusa w Getsemani rozszerzały się po całym świecie.
Spraw, Jezu, aby wszyscy, którzy patrzą na Ciebie ukrzyżowanego, pogłębiali miłość ku Tobie, a wspominając Twoje cierpienia w Ogrodzie Oliwnym, nauczyli się dobrze modlić, walczyć o świętość i chwalebnie zwyciężyć. Amen.

Reklama

Źródło: niedziela.pl


Modlitwy na adorację krzyża

Przygotowaliśmy ebook pt. „Modlitwy na adorację krzyża”, który jest zbiorem 30 modlitw pomocnych podczas adoracji Krzyża. Wśród nich są zarówno modlitwy krótkie jak i dłuższe, a także propozycje popularne jak i mniej znane modlitwy świętych, teksty z  Liturgii Godzin oraz wybrane pieśni pasyjne. 

Zobacz na Dobroci.pl >>>

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę