Nasze projekty

Akt osobistego uznania Jezusa jako Pana i Zbawiciela

Otwieram Ci, Jezu, drzwi mojego życia i przyjmuję Cię jako Jedynego Zbawiciela i Pana. Zawładnij moim życiem i kieruj nim.

Reklama

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 19 czerwca, abp Wacław Depo dokona aktu ogłoszenia Jezusa Zbawicielem i Panem Archidiecezji Częstochowskiej. Wydarzenie to będzie poprzedzone triduum, na które zaproszeni są zwłaszcza kapłani archidiecezji.

Aktu wyboru Jezusa jako Pana i Zbawiciela można dokonać w czasie modlitwy osobistej, rodzinnej i wspólnotowej. Można spotkać się z nim w wielu wspólnotach i ruchach – jest to element wieńczący etap ewangelizacji. Jak mówi ks. Maciej Krulak, moderator Centralnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie, „jest to wolna i w pełni świadoma decyzja wpuszczenia Jezusa do swojego życia”. Bp Grzegorz Ryś wyjaśnia, że „Ewangelizacja, tak jak mówi papież Franciszek, związana jest z głoszeniem kerygmatu – podstawowej prawdy, że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem”.

Osobiste spotkanie z Jezusem to fundamentalne wydarzenie w życiu każdego z nas. I co więcej, nie jest to wydarzenie jednorazowe na zasadzie: „Od trzydziestu lat Jezus jest moim Panem i Zbawicielem, jestem więc chrześcijaninem”. Doświadczenie relacji z Jezusem trzeba odnawiać codziennie.

Reklama
Reklama

Abp Grzegorz Ryś

Organizatorzy akcji w archidiecezji częstochowskiej proponują, by takiego aktu wyboru i zawierzenia dokonać właśnie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na stronie www.jezusjestpanem.pl zachęcają: „Zaproponuj swojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym, swojej wspólnocie oraz duszpasterzom swojej parafii, aby razem z Tobą uznali Jezusa Zbawicielem i Panem swojego życia”.

Specjalne teksty, dedykowane modlitwie indywidualnej, rodzinnej czy we wspólnocie – także we wspólnocie zakonnej – można pobrać tutaj.

Reklama
Reklama

os, KAI, wieczernik.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę