40 dni adoracji krzyża. Zapraszamy do modlitwy za Ukrainę

W każdy dzień Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy przy krzyżu w intencji pokoju na Ukrainie. Uwierzmy w siłę modlitwy!

Reklama

Tegoroczny Wielki Post będzie czasem modlitwy, postu i jałmużny dla Ukrainy. O takie rozpoczęcie tego czasu i przeżycie Środy Popielcowej poprosił także papież Franciszek. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny!

Uwierzmy w moc modlitwy!

Modlitwa czyni cuda. Uwierzmy w jej moc! „Teraz to już można się tylko modlić” – ile razy słyszeliśmy lub sami wypowiadaliśmy podobne słowa? Dlaczego „tylko”? Dlaczego stawanie w rzeczywistości walki duchowej bywa traktowane również w kręgach ludzi wierzących jako coś „słabszego”, jako wyraz bezsilności? pisze Jacek Dziedzina na łamach “Gościa Niedzielnego”. Wierzymy, że modlitwa ma niezwykłą siłę i moc.

Spotkajmy się przy krzyżu

Uczyńmy zbliżający się czas pokuty i nawrócenia czasem wielkiej modlitwy za pokój na świecie. Każdego dnia Wielkiego Postu stańmy pod krzyżem Chrystusa, kontemplując Jego rany, rozważając Jego Mękę, każdego dnia módlmy się powtarzając: “Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego Królestwa”. Wraz ze stojącą pod krzyżem Maryją powierzmy Jemu najtrudniejsze sprawy, konflikty, ofiary wojny, prosząc o pokój dla całego świata.

Reklama

Jak dołączyć do modlitwy?

W każdy dzień Wielkiego Postu klęknijmy pod krzyżem

Przygotuj krzyż i postaw go w widocznym miejscu. Nie ważne jaki macie krzyż w domu – ważne, by stał się on przez Wielki Post centrum naszego życia. W czasie osobistej adoracji zachęcamy do sięgnięcia po tekst modlitwy o pokój, którą wypowiedział św. Jan Paweł II, modlitwy różańcowej lub Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wielki Post to także czas osobistego nawrócenia. Do adoracji krzyża możesz także dołączyć rozważania dotyczące walki z grzechami, ale także prosić o dary Ducha Świętego. Rozważania ks. Kacpra Nawrota są dostępne w formie video TUTAJ, lub w rozszerzonej formie, w książce “40 dni do zbawienia” dostępnej TUTAJ.


Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę