Nasze projekty

Matka całego Kościoła. Urodziny Maryi

Jest darem od Nieba dla całej ludzkości. Wyprasza dla nas niezliczoną ilość Łask dzięki swojej matczynej miłości. Jak możemy jej podziękować?

Reklama

– To nie ja wybrałem Matkę Bożą, ale Ona za mną chodziła, od urodzenia – pisze w swoim maryjnym świadectwie dominikanin Maciej Okoński. W jego opisie duchowej relacji z Maryją nie ma momentu spektakularnego nawrócenia. Jest za to stopniowe rozwijanie i rozjaśnianie relacji z Tą, która dzisiaj – wedle tradycji Kościoła – obchodzi swoje urodziny.

 

Litania Loretańska, czyli dziękuj, proś i rozważaj

Reklama

W budowaniu relacji z Maryją, dziękowaniu jej za matczyną opiekę i proszeniu za jej wstawiennictwem z pomocą przychodzi nam Kościół. Wystarczy sięgnąć po wezwania Litanii Loretańskiej. To pieśń pochwalna na cześć Matki Bożej, a zarazem błaganie o Jej orędownictwo. Litanię pięknie rozważa o. Okoński w książce „52 furtki do nieba”:

 

Święta Boża Rodzicielko

Reklama

Młoda dziewczyna z Nazaretu przez swoją gotowość pełnienia woli Bożej stała się Matką Syna Bożego.

Dała Mu prawdziwe ludzkie ciało, z duszą, uczuciami, wyobraźnią, pamięcią, zmysłami. Zrodziła Go dla ludzkości. To wydarzenie jednak nie było tylko czymś jednorazowym. Ona ciągle rodzi Go w sercu każdego z nas. Takie jest Jej zadanie dane przez Boga – rodzić Syna Bożego w duszach wiernych.

Czy w twoim życiu Bóg zajmuje najważniejsze miejsce, czy ufasz Mu w pełni, czy możesz powiedzieć, że Jezus żyje w tobie? Jeśli widzisz, że jeszcze nie do końca dałeś Mu miejsce w sercu, módl się do Niej. Ona zadba, by Syn Boży był panem twego życia.

Reklama

 

Matko Kościoła

Chrystus Pan tuż przed śmiercią powierzył cały Kościół opiece tej przedziwnej Matki. Staliśmy się Jej dziećmi na zawsze.

Tak często, gdy Jej synowie byli podzieleni, przychodziła im z pomocą, jednoczyła ich wokół swojego Syna. Zaczęło się to już w dniu Pięćdziesiątnicy, kiedy powstał Kościół. Jej najważniejszą misją od tego momentu jest jednoczenie braci. Tam, gdzie chrześcijanie prawdziwie czczą Maryję, tam nigdy nie będzie trwałego podziału: w rodzinie, wspólnotach zakonnych, diecezjach. Jeśli pojawi się podział, Maryja przypomni swym synom o pojednaniu. 

A jak wygląda twoja jedność z braćmi i siostrami, w twojej rodzinie, w pracy? Czy prosisz Boga przez Maryję o jedność? 

matkokościoła

 

Matko Łaski Bożej

Maryja pilnuje nas, byśmy zawsze żyli w łasce uświęcającej. Całym sercem zachęca nas do przyjęcia łaski, pokochania jej i życia tą niczym nieograniczoną mocą z nieba.

Nigdy nie zgadza się na naszą letniość w życiu Z Bogiem. Jako dobra Matka, sama doświadczając przemieniającej mocy tej łaski, chce, byśmy i my jej zakosztowali. Maryja wie, że bez mocy Bożej nic nie możemy uczynić, tym bardziej dostać się do nieba.

Czy ty żyjesz w łasce uświęcającej? Czy upadając, wracasz od razu do łaski przez sakrament pojednania? Czy używasz tej mocy Bożej w codziennych zmaganiach? Czy nie poddajesz się letniości tego świata? Wołaj do Maryi, by pomogła ci żyć mocą z wysoka.

Wszystkie rozważania Litanii Loretańskiej ojca Macieja Okońskiego, wprowadzenie, przewodnik i rozważanie tajemnic Różańca, a także najpiękniejsze modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej znajdziesz w naszej książce 52 Furtki do Nieba.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę