fot. vintonya.k/instagram.com

Ukraiński pilot zginął ratując setki ludzi. Poruszające słowa jego żony: „Umarłeś jako bohater!”

"Byłeś najlepszym człowiekiem! Mógłbyś być najlepszym ojcem! Kocham Cię na wieki, kochałam Cię i będę Cię kochać. Umarłeś jak bohater! Bohater Ukrainy! Na zawsze w naszych sercach… w moim sercu" - pisze żona poległego 26-letniego Dmytra.

Reklama

26- letni Dmytro Czumaczenko to ukraiński pilot, który 23 marca w pobliżu wsi Tryhirya w obwodzie żytomierskim brał udział w walce powietrznej ze znacznie silniejszymi Rosjanami. Samolot ukraińskiego żołnierza, został ostrzelany nad zabudowaniami.

Dmytro nie dopuścił jednak, aby jego samolot spadł na wioskę. Skierował go na obrzeża lasu. Niestety sam nie zdążył się uratować.

Kilka dni po tragedii, żona ukraińskiego pilota Chrystyna Czumaczenko opublikowała na swoim instagramie poruszający wpis.

Reklama

Byłeś najlepszym człowiekiem! Mógłbyś być najlepszym ojcem! Kocham Cię na wieki, kochałam Cię i będę Cię kochać. Umarłeś jak bohater! Bohater Ukrainy! Na zawsze w naszych sercach… w moim sercu – pisze Chrystyna.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kris Chumachenko (@vintonya.k)

W innym poście kobieta, podkreśla, że dopóki tacy ludzie jak jej mąż chronią Ukrainy, tak długo ta będzie niezwyciężona. Nie miał czasu (by się katapultować – przyp. red.), ale uratował setki istnień. Odwaga, bohaterstwo, nieustraszoność. Dopóki nasze niebo i ziemia są chronione przez takich ludzi – nie mamy się czego obawiać. Złożyli swoje życie na ołtarzu śmierci, aby każdy z nas mógł obudzić się rano nie z powodu alarmu lotniczego, ale z powodu śpiewu ptaków -napisała.

Reklama

W tym samym wpisie zwróciła się także po raz kolejny do swojego męża podkreślając, że jest dumna z niego i jego postawy. Jestem dumna, że ​​15 grudnia 2018 roku życie połączyło mnie z Wami. Jestem dumna z bycia twoją żoną. Jestem dumna, że ​​nie zawahałeś się i wykonałeś akt, o którym wszyscy wiedzą i będą wiedzieć. Bohaterowie nie umierają! – zaznaczyła kobieta.

Dmytro Czumaczenko oraz inni, którzy polegli w tej bitwie zostali pochowani 27 marca. W pogrzebie udział wzięło wielu mieszkańców Łucka.

Reklama

pa, fakt.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę