Nasze projekty
fot. kira.geiss/instagram.com

Miss Niemiec: modliłam się, żeby Bóg uczynił to, co jest właściwe dla mojego życia

W marcu 2023 roku Miss Niemiec została 20-letnia Kira Geiss, która na co dzień angażuje się w chrześcijańską pracę z młodzieżą. "Tylko Jezus jest w centrum mojego życia" - wyznała.

Reklama

Zaangażowana w chrześcijańską pracę z młodzieżą i nawrócona w wieku 16 lat. 20-letnia Kira Geiss z Wilhelmsdorf koło Ravensburga w Badenii-Wirtembergii została w sobotę 4 marca „Miss Niemiec”.

„Najbardziej pobożna miss”

Niemiecki tabloid Bild skomentował, że stała się „najbardziej pobożną Miss Niemiec w historii”. Kira natomiast wyznała: „tak, modliłam się do Boga. Ale nie modliłam się, żeby uczynił mnie Miss Niemiec, lecz żeby uczynił to, co jest właściwe dla mojego życia”.

Należy do Kościoła ewangelickiego i nie kryje pragnienia dzielenia się swą wiarą z innymi ludźmi. W dzieciństwie bywała w kościele tylko sporadycznie. Zamiłowanie do budowania wspólnoty kościelnej obudziło się w niej, gdy wraz z przyjaciółmi uczestniczyła w protestanckich obozach młodzieżowych, gdzie nauczyła się doceniać doświadczenie przyrody, a także towarzyskość i ludzkie ciepło. Później pomogła założyć kościół młodzieżowy w swoim rodzinnym mieście, Magdeburgu, który działa na rzecz młodych na płaszczyźnie społecznej, twórczej i muzycznej.

Reklama

CZYTAJ: Żona Toma Hanksa: „Bóg jest częścią naszego życia”

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MISS GERMANY® (@missgermany_official)

„Chodzi o coś więcej, niż tylko o piękno”

Konkurs Miss Niemiec odbywa się od 1927 roku, ale obecnie kryterium oceny kandydatek stanowi nie tylko uroda. Jego organizatorzy przywiązują dużą wagę do tego, aby tytuł „Miss Niemiec” przyznawany był „twórcom przyszłości, marzycielom i wizjonerom”, którzy „chcą pomóc w kształtowaniu naszej przyszłości w dłuższej perspektywie”. W tym kontekście „projekty przyszłościowe” nagradzane są kwotą sponsorską w wysokości 25.000 euro.

Reklama

Kiedy Kira Geiss dowiedziała się o tym wydarzeniu i przekonała się, „że w wyborach chodzi o coś więcej, niż tylko o piękno”, stało się dla niej jasne, jaka szansa tkwi w uczestnictwie. Wyjaśniła, że chce zachęcić młodych do odkrywania swojego potencjału i pozytywnego patrzenia w przyszłość. Zaznaczyła, że niezwykle ważne jest dla niej czynienie dobra bliźnim. Ważną częścią mojego życia jest również moja wiara chrześcijańska – wyznała 20-latka.

ZOBACZ: Natalia Kuroś: Dzięki wierze jestem w stanie funkcjonować i żyć

„Tylko Jezus jest w centrum mojego życia”

Na forum „Jesus.de” wyznała, że cieszy się widząc rozwój ludzi młodych i że chce „być głosem dla tego pokolenia” i aktywnie przyczynić się do jego promocji.

Kira Weiss wyraża w mediach społecznościowych przekonanie, że Kościół może być inny i jest też inny, niż to się czasem wydaje w relacjach medialnych. Jak informuje magazyn mediów chrześcijańskich Pro, 20-latka wyjaśnia swoje zmienione podejście do Kościoła na swoim kanale na Instagramie w następujący sposób:

Przez bardzo długi czas nie chciałam mieć nic wspólnego z całą wiarą chrześcijańską. Nawet uważałam ją za dość obcą. I myślę, że wiele osób czuje się tak, jak ja wtedy. Ten obraz Kościoła: zimnego, przestarzałego, nieciekawego, konserwatywnego, poważnego i nudnego zakorzenił się w nas głęboko. I nigdy nie sądziłam, że mój sposób myślenia tak bardzo się zmieni. Ale kiedy zaczęłam angażować się w wiarę i Kościół, byłam zaskoczona czymś zupełnie przeciwnym i wyznaje Tylko Jezus jest w centrum mojego życia.

Kira Weiss nie jest pierwszą Miss Niemiec, która otwarcie wyznaje swoją wiarę chrześcijańską. W 2016 roku Miss Niemiec została nauczycielka religii katolickiej Lena Bröder.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę