Nasze projekty
fot. Grupa Proelio/YouTube

„Miałem być martwy”. Historia Piotra, którego mama nie zgodziła się na aborcję

Lekarze doradzali aborcję, ale Piotr przyszedł na świat. Chłopiec urodził się w zamartwicy i z szeregiem wad, ale walczył i obecnie cieszy się życiem. "Miałem być martwy, ale żyję i cieszę się pełnią życia" - mówi Piotr, którego mama nie zgodziła się na przerwanie ciąży.

Reklama

Ginekolog dość sceptycznie podszedł do mojej decyzji, że chcę utrzymać tę ciążę. „Ale po co to pani. To jest piąte dziecko. Ma pani już zdrowie. Nie wiadomo co z tego będzie”. Z takimi obiekcjami rzucił mi skierowanie do szpitala: „Zrobi pani sobie z tym, co chce”. Mając czworo dzieci, zdawałam sobie sprawę, jaka to jest fantastyczna rzecz przytulić dziecko w ramionach. Jak to dziecko potem oddaje to, co otrzymuje – mówi pani Anna, mama Piotra.

W czasie ciąży pani Annie zasugerowano aborcję z powodu choroby dziecka, ale gdy odmówiła lekarze zostawili ją samą. Zostałam zostawiona sama sobie, tak jakby po prostu lekarze czekali na to, że skoro ja nie chcę, nie proszę o przerwanie ciąży, to niech to samo się zakończy – wspomina.

Lekarze zapytali: wie pani, że syn będzie roślinką?

Piotr urodził się w zamartwicy i biło tylko serce. Chłopiec miał zwiotczałe mięśnie, nie oddychał i zdiagnozowano u niego szereg wad. Wie pani, że syn będzie roślinką? – spytał panią Annę jeden z lekarzy, ale jej syn walczył.

Reklama

Piotr ukończył technikum, pracuje zawodowo, uwielbia jeździć konno i na rolkach. Jestem po to, żeby pokazać, że nawet kiedy mówią, że jest tragicznie, może być dobrze. Bo miałem być martwy, byłem martwy, a teraz żyję i cieszę się pełnią życia – mówi Piotr Rzepecki.

To jedna z historii przygotowanych w ramach kampanii Fundacji Grupy Proelio. Inne można przeczytać lub obejrzeć na stronie internetowej: cudzycia.pl, ale również na YouTube.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę