fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

40 lat temu został księdzem. Bp Markowski świętuje jubileusz!

Biskup Rafał Markowski należy do pierwszego rocznika księży wyświęconych przez arcybiskupa Józefa Glempa, prymasa Polski, dla archidiecezji warszawskiej.

Reklama

Przed 40 laty, dokładnie 6 czerwca 1982 roku abp Glemp, prymas Polski po raz pierwszy udzielił święceń prezbiteratu nowym kapłanom archidiecezji warszawskiej. W gronie jubilatów, którzy obchodzą 40-lecie kapłaństwa jest biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski.

Księża wyświęceni przed 40 laty posługują obecnie w archidiecezji warszawskiej oraz od 1992 roku w diecezji warszawsko-praskiej i diecezji łowickiej.

Gdy w zastępstwie za metropolitę warszawskiego, bp Markowski udzielał w zeszłym roku święceń prezbiteratu podkreślił, że „nowo wyświęceni otrzymują władzę nad najbardziej delikatną materią człowieka”.

Władzę nad duszą ludzką, która ma pomóc prowadzić ludzi do najważniejszego celu życia – zbawienia. To ogromna odpowiedzialność za ludzi, których Chrystus postawi na drogach naszego życia. Odpowiedzialność prowadzi do tego, aby oddawać życie na wzór Chrystusa – mówił.

Zanim został biskupem, ksiądz Markowski był dyrektorem katolickiego Radia Józef oraz rzecznikiem archidiecezji warszawskiej.

Reklama
Reklama

Święcenia biskupie przyjął 7 grudnia 2013 roku w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie.

Jest przewodniczącym Rady KEP ds. Dialogu Religijnego.

Bp Markowski jest młodszym bratem Grzegorza Markowskiego, lidera zespołu Perfect.

Reklama

ZOBACZ: Kliczko, Markowscy, Golcowie, Mroczkowie, Pazurowie, Szczepanikowie – ich siła pochodzi z… braterstwa!

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę