Nasze projekty
Fot. Materiały prasowe Lednica2000

Pola Lednickie już otwarte!

Na Polach Lednickich są już pierwsi pielgrzymi i z każdą chwilą jest ich coraz więcej!

Reklama

Od godz. 8:00 organizatorzy XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 otworzyli recepcje, by przyjąć pierwszych pielgrzymów. Na Drodze Trzeciego Tysiąclecia są już tancerze i uczą uczestników Spotkania tańców i pieśni lednickich, aby wspólnie mogli się nimi modlić w czasie nabożeństwa. Na tyłach pola trwa sakrament spowiedzi, są tam także obecni ewangelizatorzy, którzy przez całe spotkanie będą posługiwać wśród pielgrzymów. Każdy uczestnik, który przybył na Pola Lednickie otrzymał symbole tegorocznego spotkania: pieczęć, rachunek sumienia oraz kaganek. Na Polach Lednickich od godz. 15.00 trwa wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Opowiem Ci o…

Reklama

Program Lednicy podzielony jest na trzy części. W pierwszej uczestnicy spotkania będą mogli na nowo odkryć spowiedź jako sakrament, w którym Jezus kieruje do człowieka słowa: „Wiesz, że Cię kocham”, będące hasłem tegorocznej Lednicy. “Przywołując ewangelię o powołaniu Mateusza, pokażemy młodym ludziom, że spowiedź nie jest przykrym obowiązkiem, ale osobistym spotkaniem z miłością Chrystusa, dzięki któremu człowiek odzyskuje poczucie sensu w życiu.” – piszą organizatorzy.

Opowiem Ci o Eucharystii – to temat drugiej części spotkania. „Eucharystia to uczta grzeszników, którzy wierzą, że im przebaczono.” Takimi słowami określa ją o. Wojciech Prus OP, podkreślając, że spowiedź jest tylko początkiem naszej wspólnej drogi z Jezusem, a Eucharystia stanowi jej kontynuację. Jest sakramentem, w którym Jezus mówi do nas „Wiesz, że Cię kocham” i daje nam pokarm umacniający nas na dalszą drogę. Eucharystię poprzedzi wyjątkowa procesja objaśniającą znaczenie symboli – pieczęci i świecy.

W trzeciej części dzięki słowom Pieśni nad pieśniami uczestnicy niemal namacalnie doświadczą miłości Boga. “Dzięki świadomości tego, że jesteśmy przez Boga umiłowani, uświadomimy sobie, że mamy siłę by iść dalej w życie pomimo trudnych warunków.” – mówią organizatorzy.

Reklama

Oficjalne otwarcie XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 odbędzie się o godz. 17.00. Od tej godziny na portalu Stacja7.pl  dostępna będzie transmisja online.

PROGRAM:

8.00 Otwarcie Pól Lednickich
Spowiedź
12.00 Anioł Pański
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

Reklama

17.00 Rozpoczęcie XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000
Część I: Opowiem Ci o spowiedzi
Część II: Opowiem Ci o Eucharystii
20.00 Eucharystia
Godzina św. Jana Pawła II
Część III: Opowiem Ci o Miłości
23.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
23.45 Wybór Chrystusa
00.00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

materiały prasowe, zś/Stacja7
FOT. Wspólnota LEDNICA 2000

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę