Nasze projekty

Abp Grzegorz Ryś i o. Jan Góra o swoich ojcach. „Mężczyźnie ojciec imponuje przez całe życie”

W trakcie spotkania na Polach Lednickich w 2013 roku, rozmawialiśmy z biskupem Grzegorzem Rysiem i ojcem Janem Górą OP o tym, jak wspominają swoich ojców. Ojciec Jan Góra OP powiedział: "Nie zdążyłem mu podziękować za to, co mi dał". Biskup Grzegorz Ryś: "W przeciętności codziennego życia rodziny jest to, co najlepsze".

Reklama

Abp Grzegorz Ryś: I mnie i mojemu bratu ojciec zaimponował, kiedy już w bardzo dorosłym wieku robił studia. Myśmy byli wtedy w liceum obydwaj i tata się nie wstydził zapytać jak takie, czy inne zadanie z matematyki się rozwiązuje. To w niczym nie przeszkadzało, wręcz pomagało jeśli chodzi o autorytet.

O. Jan Góra: Rodzicom nie zdążyłem podziękować za to co mi dali. Ani ojcu, ani matce. Najgorsze jest to, że nie miałem dla nich słowa wdzięczności o tym, co robię. Uważałem, że to ich nie interesuje, że to nie potrzeba. Niestety nikt mnie tego nie nauczył. Nikt mi nie powiedział o wdzięczności dla rodziców. Mam kaca, spowiadam się z tego. To jest mój błąd, który teraz widzę, kiedy sam ojcuję wielu.


Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę