Nasze projekty

Abp Grzegorz Ryś zaprasza na spotkanie młodych Lednica2000

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca na Polach Lednickich rozpocznie się XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. "Namawiam Was, zróbcie sobie prezent na Dzień Dziecka i wybierzcie się na Lednicę, wielkie spotkanie młodych. Tam czeka na Was wyśmienity prezent" - do udziału w spotkaniu zaprasza abp Grzegorz Ryś.

Reklama

„Lednica w tym roku proponuje nam wszystkim rozmowę z Jezusem, rozmowę o miłości: „Ty wiesz, że Cię kocham” – takie jest hasło tegorocznej Lednicy. Jest ono wzięte z tej niesłychanej rozmowy Jezusa Zmartwychwstałego z Szymonem Piotrem nad Jeziorem.” – mówi abp Grzegorz Ryś. – „To jest niesłychanie osobista rozmowa, usłyszeć pytanie: czy Ty mnie kochasz? Nie ma ważniejszego pytania w życiu. Taką rozmowę, niesłychanie poważną, dorosłą, można odbyć w Dzień Dziecka. I myślę, że jest to bardzo piękny zbieg okoliczności zrządzony przez Opatrzność. Bardzo Was namawiam, abyście ten prezent od Pana Boga na Dzień Dziecka przyjęli.”

XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się 1 czerwca. Każdego roku młodych prowadzi hasło przekazujące sens spotkania. Podczas pielgrzymki do Polski w 1987 roku, św. Papież Jan Paweł II mówił „Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć”, wskazując przy tym na Eucharystię, jako środek dający siłę do pokonywania trudności życia codziennego. W przeciwieństwie do zeszłego roku, gdy młodzi odpowiadali na wezwanie Boga “Jestem”, w tym roku wsłuchają się w to, co Bóg ma nam do powiedzenia. Chce nam powiedzieć bardzo prostą rzecz, o której często zapominamy. Usłyszymy ją w tegorocznym haśle: Wiesz, że Cię kocham.

Reklama

Dla młodych, przyjeżdżających na spotkanie organizatorzy przygotowali symbole, które dadzą rzeczywisty obraz relacji Bóg-człowiek. Pieczęć, używana od najwcześniejszych czasów jako sposób uwierzytelniania dokumentów i potwierdzenia własności, ma przypomnieć młodym o tym, że wszyscy zostaliśmy opieczętowani Duchem Świętym w sakramencie chrztu oraz bierzmowania. W tym momencie Bóg zawarł przymierze z każdym z nas jako wyraz bezgranicznej miłości, a zostało ono wypełnione w Jezusie Chrystusie przez śmierć na krzyżu. Wraz z pieczęcią pielgrzymi otrzymają wyjątkowy przewodnik po sakramencie pokuty i pojednania: “POZNAJ MOJE SERCE – LEDNICKA DROGA DO SPOWIEDZI”, który ma pomóc w spotkaniu z miłosiernym Bogiem.

Program XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000

8.00 Otwarcie Pól Lednickich
Spowiedź
12.00 Anioł Pański
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

Reklama

17.00 Rozpoczęcie XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000
Część I: Opowiem Ci o spowiedzi
Część II: Opowiem Ci o Eucharystii
20.00 Eucharystia
Godzina św. Jana Pawła II
Część III: Opowiem Ci o Miłości
23.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
23.45 Wybór Chrystusa
00.00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę