Nasze projekty

Oscary rozdane! Znamy już zwycięzców

Obraz "Spotlight" najlepszym filmem ubiegłego roku, Oscary dla Leonardo DiCaprio i Brie Larson, aż 6 statuetek dla "Mad Max: na drodze gniewu". W Los Angeles odbyła się 88. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej

Reklama

„Spotlight” zdobył dwa Oscary – za najlepszy scenariusz i w głównej kategorii – film roku. Uważany za faworyta obraz „Zjawa” zdobył trzy statuetki – za reżyserię, zdjęcia oraz za główną rolę męską dla Leonardo DiCaprio. Odbierając nagrodę aktor dziękował meksykańskiemu reżyserowi Alejandro Inarritu. „Co za niewiarygodny ma pan talent. Dziękuję za stworzenie niezwykłego przeżycia filmowego” – mówił Dicaprio.


Polecamy artykuł „Wszystkie porażki Leonarda” opowiadający o jego aktorskiej karierze


Reklama
Reklama

Za najlepszą główną rolę kobiecą nagrodzono Brie Larson, która wystąpiła w filmie „Pokój”. Wbrew oczekiwaniom oscara nie dostał Sylwester Stalone, nominowany za drugoplanową rolę w filmie „Creed: Narodziny legendy”. Zgodnie za przewidywaniami Oscara dla najlepszego filmu nieanglojezycznego zdobył węgierski obraz o Holocauście „Syn Szawła”.

Najwięcej nagród otrzymał „Mad Max: Na drodze gniewu”. Film ten zdobył Oscary w tak zwanych kategoriach technicznych, w tym za dźwięk, montaż i scenografię.

Reklama
Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/zr

WKLEJKAULAMELA

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę