Nasze projekty

„Nieśmiertelni”. Koncert dla Syrii

Na dwa dni przed rozpoczęciem oficjalnych krakowskich juwenaliów Salezjanie zapraszają na niezwykły koncert na rzecz pomocy rodzinom w Syrii. Na scenie wystąpią między innymi Muniek Staszczyk, Maleo Reggae Rockers i zespół niemaGOtu.

Reklama

Koncert będzie jedną z atrakcji tegorocznych Savionaliów. To rokroczne swięto, na które salezjanie zapraszają ludzi młodych. Savionalia zaczerpnęły swoją nazwę od Dominika Savio. Wśród obiftego planu organizatorzy zapraszają szczególnie na niezwykły koncert na rzecz pomocy rodzinom w Syrii. Odbędzie się on 13 maja o godzinie 17 na scenie na Miasteczku Studenckim AGH (ul. Rostafińskiego 7a). Na koncercie wystąpią o 17:00 – Coffee Experiment, od 18:00 – muzycy projektu Nieśmiertelni, w tym Maleo Reggae Rockers, Muniek Staszczyk, Lidka Pospieszalska, Fala, Kuba Podolski i niemaGOtu. Następnie muzycy i chór niemaGOtu zaśpiewają pełny koncert oraz poprowadzą modlitwę uwielbienia.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


Projekt „NIEŚMIERTELNI”

Reklama

Kilkunastu Muzyków – m.in. Adeb Chamoun, Bracia GOLEC, Zespół Maleo Reggae Rockers, Natalia Niemen, Sebastain Karpiel-Bułecka, Lidia i Marcin Pospieszalscy, Arkadio, Kinga Kielich, Magda Frączek, FALA, niemaGOtu, Ola Maciejewska, Milo Kurtis nagrało utwory dla prześladowanych chrześcijan. Projektowi przewodził Darek Malejonek.

Tak powstała płyta-cegiełka, z której całkowity dochód będzie przekazany dla 2000 dzieci i młodzieży oraz ich rodzin w Aleppo. Pomysł zrodził się po odwiedzeniu tych miejsc na przełomie października i listopada ubiegłego roku. Pojechali tam Dariusz „Maleo” Malejonek oraz ekipa filmowa SWM Młodzi Światu – Michał Król i ks. Roman Sikoń SDB.

Premiera płyty miała miejsce tuz przed Wielkanocą, a opatrzona została specjalnym koncertem zrealizowanym przez TVP w Muzeum Powstania Warszawskiego. W centrum okładki płyty umieszczony jest krzyż wykonany na wzór bizantyjski, którego centralną postacią jest Zmartwychwstały Chrystus. Krzyż w oryginale wykuto z pocisku rakietowego, który uderzył w chrześcijańską szkołę w Aleppo. W ten symboliczny sposób narzędzie śmierci stało się znakiem zwycięstwa nad nią. Część tego pocisku została przetopiona i znajduje się w krzyżykach dołączonych do każdego krążka

Reklama

Kup płytę „NIEŚMIERTELNI”


Reklama

 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę