Nasze projekty
fot. Wojciech Latawiec

Kraków: 10 najpiękniejszych dni gospel w roku

Znakomity koncert amerykańskiego artysty muzyki gospel Philipa Cartera i chóru "Sounds of Victory" w Centrum Kultury św. Jadwigi zainaugurował jubileuszową edycję Festiwalu 7xGospel. Obfitujący w liczne warsztaty, koncerty i imprezy towarzyszące festiwal potrwa do 18 października.

Reklama

Phillip Carter, wielokrotny laureat prestiżowej nagrody Stellar, już od pierwszych taktów utworu „You are good” porwał do tańca, śpiewu i modlitwy licznie zgromadzonych fanów gospel. Zachwycał nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale i grą na instrumentach klawiszowych. Towarzyszący mu żeński chór oczarował słuchaczy skalą i barwą głosu.

− Przyjechaliśmy do was z Waszyngtonu, żeby wam powiedzieć, że Bóg jest godzien chwały, jest godzien naszego życia i naszego poświęcenia! − z niezwykłą pasją przekonywał Philip Carter. − Jezus nauczył nas, kim jest Jego Ojciec. Żył na ziemi 33 lata, ponieważ „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Dlatego śpiewamy: „Święty Baranek”, który został zgładzony za grzechy tego świata i nie tylko umarł, ale zmartwychwstał! − podkreślał.

Fot Wojciech Latawiec 8
fot. Wojciech Latawiec

Występ Philipa Cartera i chóru „Sounds of Victory” dał przedsmak muzycznej uczty, jaką dla fanów muzyki gospel jest 10-dniowy Festiwal 7xGospel. Mogą oni spróbować swoich sił w ramach sześciu warsztatów (dla mam, dzieci, mężczyzn, seniorów, warsztatach choreograficznych z elementami języka migowego oraz tradycyjnych warsztatach gospel dla wszystkich) i wziąć udział w koncertach. Ponadto w programie znajdą również jam session, spotkanie z artystą [Trey McLaughlin] oraz Wieczór Uwielbienia.

Reklama
Reklama

Podsumowaniem i punktem kulminacyjnym Festiwalu 7xGospel będzie Koncert Finałowy, który odbędzie się 18 października w Kinie Kijów. Na scenie wystąpią wówczas uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami i muzykami, zgodnie tworzący 300-osobowy chór i radośnie wysławiający Boga.


WYGRAJ BILETY NA KONCERT FINAŁOWY


Fot Wojciech Latawiec 5
fot. Wojciech Latawiec

Patronat honorowy nad Festiwalem 7xGospel objął Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski. Patronami medialnymi Festiwalu są TVP Kraków, Światowe Dni Młodzieży, Gość Niedzielny, Stacja7.pl, Deon.pl, Dziennik Polski, Głos Seniora, jazzsoul.pl, inyourpocket.com, Kulturatka.pl.

Reklama
Reklama

Dodatkowe informacje o koncertach, biletach i wydarzeniach towarzyszących są dostępne na stronie www.7xgospel.com.pl.


Marcin Węc

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę