Nasze projekty

Gospel nie ma granic

Finałowy koncert 7xGospel Festiwal pokazał, że muzyka gospel nie ma granic. Na scenie pojawiały się osoby w różnym wieku, różnych narodowości i różnych wyznań. Połączyła ich wiara w Boga i pasja muzyki.

Reklama

300-osobowy chór to owoc tzw. dużych warsztatów, które zwieńczały tygodniowy Festiwal Gospel w Krakowie. Wokaliści z całej Polski (i nie tylko) ćwiczyli przez cały weekend pod wodzą instruktorów najlepszych z możliwych – Ruth Waldron i Treya McLaughlina.

BAN_8979
fot. Piotr Banasik/Banan Studio

Reklama
Reklama

Tuż przed nimi wystąpili uczestnicy „małych warsztatów”, które w 4 różnych grupach zgromadziły kilkadziesiąt osób. Na scenie pojawiła się grupa choreograficzna (Hands of Worship), dzieci (Gospel Kids), śpiewające mamy (Mama Gospel), a nawet seniorzy (Śpiew Ruch Radość), którzy jako jedyni tego wieczoru zaśpiewali utwór w języku polskim. Ten koncert pokazał, że muzyka gospel nie ma żadnych ograniczeń.

BAN_9275
fot. Piotr Banasik/Banan Studio

Reklama
Reklama

Kino Kijów okazało się idealnym miejscem dla tej muzycznej uczty, sala była prawie pełna, a publiczność chętnie włączała się w śpiew i modlitwę, któa towarzyszyła koncertowi. Dodatkowo – ponieważ tegoroczne Warsztaty były jubileuszowymi – przygotowano dla widowni liczne prezenty. Jednym z nich były życzenia od uczestników warsztatów, które można spokojnie uznać za kwintesencję Festiwalu i śpiewania na Bożą chwałę: „Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas – jako sługi wasze przez Jezusa. Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa.” (2 Kor 4, 5-6)

BAN_9320
fot. Piotr Banasik/Banan Studio

ot

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite