Nasze projekty

Dobra Nowina w klubie

15 marca w Krakowie odbędzie się druga edycja „Freedom in the City”. Jest to wydarzenie łączące dwa światy: sacrum i profanum. Z jednej strony to rodzaj spotkania modlitewnego, na którym nie brakuje utworów z nurtu CCM, świadectw czy modlitwy charyzmatycznej, z drugiej to koncert popowo-rockowej formacji Reaktywacja w klubie „U Louisa” w samym sercu Krakowa.

Reklama

Członkowie zespołu przyznają, że Bóg wzywa ich do ewangelizacji na tak zwanej „ziemi nieświętej”. Granie w kościołach czy organizacja spotkań typu „Jezus na stadionie” to jedno, a docieranie z Dobrą Nowiną do miejsc, w których nikt się raczej tego nie spodziewa, to drugie. Wolność to oczywiście synonim Jezusa. Kiedy Jezus jest na pierwszym miejscu, wtedy wolność w każdym obszarze jest gwarantowana.

Gwiazdą muzyczną koncertu będzie zespół Reaktywacja. – Reaktywacja to styl życia – tak piszą o sobie członkowie bandu. Zespół powstał jako rzeczywista reaktywacja grupy AmenBand, którą w latach 90 założył wybitny kontrabasista i kompozytor Andrzej Cudzich. Założona po jego śmierci Fundacja wskrzesiła do działania zespół AmenBand Reaktywacja. Jest to jednak zespół zupełnie inny niż na początku. Mimo iż założyciel był związany mocno z muzyką jazzową, dziś zespół gra raczej pop-rockowo, choć oczywiście w ich repertuarze nie brakuje utworów z dawnych lat. – To muzyka wiecznie młoda. Wymaga tego, by usłyszał ją świat i nowe pokolenia – mówi Mikołaj Budniak, lider formacji.

Podczas pierwszej edycji wydarzenia w listopadzie ubiegłego roku na spotkaniu w klubie zjawiły się zarówno osoby ze wspólnoty Redemptor i SNE „Sursum Corda”, będących współorganizatorami inicjatywy, jak i ludzie, którzy całkiem przypadkowo przechodzili tego dnia przez krakowski Rynek. Jak mówi o. Paweł Drobot CSsR, opiekun wspólnoty, „Freedom in the City” to połączenie dobrej muzyki, klimatu bycia razem i czegoś więcej. Przez muzykę z przesłaniem duchowym chcemy dać doświadczenie transcendencji. Dla nas, jako organizatorów ta transcendencja to Bóg, który chce dobra dla każdego człowieka. W nim jesteśmy wolni. Jest to inicjatywa wyjścia z muzyką chrześcijańską poza mury kościelne i stworzenia przestrzeni spotkania muzyki i wiary w kontekście klubowym. mówi o. Paweł.

Reklama
Reklama

Czy można słuchać świadectwa uzdrowienia, popijając piwo? Czy przystoją rozmowy o niczym, kiedy w drugiej sali trwa modlitwa oddania życia Jezusowi? Czy głoszenie Dobrej Nowiny w „grzesznej” przestrzeni nie jest skandalem? – To pytania do Jezusa, który zdaje się robił podobnie – śmieją się organizatorzy.


Koncert odbędzie się 15 marca, w Klubie u Louisa w Krakowie (ul. Rynek 13), o godzinie 20.


Fundacja im. Andrzeja Cudzicha

Reklama
Reklama

https://www.youtube.com/watch?v=aUh8pea61MY

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite