Nasze projekty

Człowiek. Przeszłość, teraźniejszość – jaka przyszłość?

„Skąd jesteśmy, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy?” W odpowiedziach na te pytania zawartych w książce „Człowiek”, Tomasz Rożek próbuje opisać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość ludzkości

Reklama

„Człowiek” to drugi tom trylogii Tomasza Rożka, z wykształcenia fizyka, z zawodu dziennikarza naukowego, szefa działu „nauka i gospodarka” tygodnika Gość Niedzielny, blogera i vlogera. W ramach cyklu w ubiegłym roku ukazał się „Kosmos” (Opisuję w nim wszystko, co jest większe od człowieka – mówi autor), natomiast w przyszłym możemy oczekiwać na ostatni tom pt. „Mikrokosmos”.

O czym jest „Człowiek”?

Na swoim blogu Tomasz Rożek pisze:

Reklama

Kiedyś przeprowadzałem wywiad z neuropsychologiem. Zapytałem go, ile tak właściwie wiemy o ludzkim mózgu. Intuicja podpowiadała mi, że niewiele. Zakładałem, że profesor odpowie, że poznaliśmy nie więcej niż kilka procent wszystkich zagadnień związanych z mózgiem. A tymczasem odpowiedział: „gdyby zapytał mnie pan o to kilka lat temu, powiedziałbym, że nie więcej niż 10 procent, ale dzisiaj, po uruchomieniu kilku dużych międzynarodowych programów dotyczących badania mózgu, po ogromnej liczbie publikacji, jakie pojawiły się w ostatnich latach, twierdzę, że wiemy nie więcej niż 3-4 procent”. Ta odpowiedź jest zaskakująca tylko pozornie. W nauce bardzo często wraz ze wzrostem wiedzy, wzrasta także świadomość naszej niewiedzy. Naukowców i pasjonatów na całym świecie napędza nie to co jest znane, tylko właśnie to, co jest tajemnicą. Jako dziennikarz naukowy przyglądam się tym tajemnicom i czuję podekscytowanie. Ta książka jest pełna moich ekscytacji i fascynacji oraz prób znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Czy Tomaszowi Rożkowi udało się odpowiedzieć na stawiane pytania? O tym każdy Czytelnik książki przekona się sam – mówi.

Reklama

Więcej o książce „Człowiek” przeczytasz na


Blogu Tomasza Rożka

Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite