Nasze projekty

„Bóg w Krakowie” przedpremierowo w Kijowie

23 maja w kinie „Kijów. Centrum” w Krakowie odbyła się prapremiera filmu pt. „Bóg w Krakowie”. „W tym filmie chcieliśmy przede wszystkim pokazać, że nadzieja nie jest zarezerwowana dla wybranych” – powiedział jego producent, Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia „Rafael”.

Reklama

Jak dodał Sobczyk, ludzie często zapominają o nadziei w swoim życiu. „Kraków to miasto nadziei. Patrząc na to, co wydarzyło się w tym mieście, przez pryzmat jego świętych i błogosławionych, czuje się zachętę, by i w naszym życiu działy się wielkie rzeczy” – stwierdził.

„To film, w którym chciałem odejść od pewnego wzorca. Od świata mówiącego, że wszystko jest źle i bezsensu. Żeby był to obraz z pozytywnym przesłaniem i odpowiedzią na to, co się dzieje w życiu każdego człowieka. Żeby znaleźć jego prawdziwy sens” – mówił reżyser filmu, Dariusz Regucki.

Obraz „Bóg w Krakowie” opowiada historie zwykłych ludzi, którzy poszukują w swoim życiu szczęścia, często będąc zagubionym w problemach i szarej codzienności, zarówno tej zawodowej, jak i prywatnej. Ukazuje również jak w ich życie wkracza Bóg – poprzez swoje miłosierdzie, przebaczenie, poświęcenie, dar wolności, a także przykłady krakowskich świętych i sakralne artefakty. W rolach głównych wystąpili m.in. Jerzy Trela, Radosław Pazura, Kamilla Baar-Kochańska czy Piotr Cyrwus.

Reklama

„Myślę, że to bardzo ważne dzieło, które przypomina obecność Stwórcy w naszym życiu. Tego, który wszystko stworzył, a niestety o którym często zapominamy. To jest wielki dar i zadanie, by odkrywać, że On jest z nami zawsze” – przyznał Radosław Pazura.

Po premierze na twarzach wychodzących z sali kinowej widać było zamyślenie połączone z uśmiechem. „To bardzo odważny projekt. Podobał mi się i jestem pełna podziwu dla jego twórców. W dzisiejszych czasach trudno jest mówić o Panu Bogu w sposób wiarygodny i przekonywujący, nie używając taniego blichtru i czułostkowości, myślę, że tutaj się to powiodło” – stwierdziła Małgorzata Morawiec z Krakowa.

Producentem filmu jest Stowarzyszenie „Rafael”, które w 2014 roku wyprodukowało i wprowadziło do polskich kin film „Karolina”, opowiadający o historii życia bł. Karoliny Kózkówny. Patronat honorowy nad produkcją objął kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Reklama

Film „Bóg w Krakowie” w kinach pojawi się 3 czerwca. Staca7.pl jest patronem medialnym filmu.


luk / Kraków

Reklama

ZOBACZ ZWIASTUN

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite