Nasze projekty

Wielki powrót #jeszcze5minutek!

Kultowe rekolekcje #jeszcze5minutek powracają w nowej formie. Najnowsza książka o. Adama Szustaka już w sprzedaży!

Reklama

http://jeszcze5minutek.stacja7.pl/jeszcze5

Każdego dnia, na każdej stronie będę ci przypomniał, że jest z tobą Jezus. Jeżeli się obudzisz z przekonaniem „żyć mi się nie chce”, będę powtarzał, że On naprawdę jest z tobą. Jest dokładnie tam, gdzie ci się nie chce. Jeżeli będziesz w euforii, pełen entuzjazmu, i będzie ci się bardzo chciało, też powiem, że jest z tobą.

Reklama

Takimi słowami do lektury „Jeszcze 5 minutek” zaprasza o. Adam Szustak OP. Książka jest zapisem popularnych rekolekcji o tym samym tytule, które w formie odcinków wideo ukazywały się od listopada 2015 roku przez ponad 20 tygodni.


 Zobacz wszystkie odcinki rekolekcji #jeszcze5minutek


Kolejne rozdziały są zaproszeniem do przygody odkrywania świętej rzeczywistości w pozornie nieświętych sytuacjach, ponieważ jak mówi o. Adam „Nie ma rzeczywistości, w której Bóg nie byłby obecny”. – Będę Ci przedstawiał historie o krowach, pchłach, robalach. Przybliżę, jak działa świat. – zapowiada autor, o. Adam Szustak OP. – Od czasów Pana Jezusa każda rzeczywistość może być miejscem zbawienia. YouTube’y i internety to po prostu królestwo niebieskie – dodaje.

Reklama

Dodatkowym wyjaśnieniem pomysłu na projekt #jeszcze5minutek jest odwołanie do przypowieści, którymi Jezus wyjaśniał ludziom nawet trudne rzeczy. Mówił o sianiu ziarna, robieniu ciasta, łowieniu ryb – rzeczach absolutnie prostych, banalnych. Wszystkie prawdy tłumaczył, posługując się zwyczajnymi życiowymi przykładami. – tłumaczy o. Adam.

Reklama

Historie opierają się w dużej mierze na ciekawostkach ze świata zwierząt i roślin, ale nie brakuje też nawiązań do pop kultury czy sztuki kulinarnej.  Niewątpliwie w lekturze pomagają również obrazki, pokazujące bohaterów historii – znajdziemy tam Beatlesów, Cliffa Younga, Jacka Balcerzaka oraz niesporczaka, piżmowoła i najbardziej lubianą przez o. Adama pandzię. W tym gronie czytamy o kwestiach związanych z budowaniem relacji, miłością, prawdą, zbawieniem i świętością. Każdą z opowieści kończy natomiast propozycja zadania do wykonania, dzięki czemu wskazówki duchowe łatwiej wcielić w życie.

Znasz ten moment, kiedy zaraz po przebudzeniu mówisz błagalnym tonem „jeszcze 5 minutek”? Niby to tylko chwila, a przecież w 5 minut może się wydarzyć wiele. Można rzeczywiście jeszcze trochę pospać. Można leniwie sięgnąć po telefon i sprawdzić wiadomości. Można przejrzeć Fejsa lub Twittera, ale można też dostać słowo, które wyrwie nas do życia, pobudzi bardziej niż mocna kawa. Do lektury zapraszają wydawcy książki – Stacja7.pl i Wydawnictwo Znak.


Zapisując się na nasz newsletter, dostajesz rabat 35% na zakup książki!


Możesz również kupić książkę bez rabatu naciskając poniższy obrazek.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite