Nasze projekty

Oni spotkali Jezusa. 33 historie z życia

Nie nosili wielkich i świętych imion. Nie zbudowano im żadnego ołtarza. Ale pokazali, że czekając na Pana Boga, trzeba ciężko pracować i mieć szeroko otwarte oczy

Reklama

Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: „Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił”. Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane.

(Łk 2, 15-20)


Bardzo często w szkolnych jasełkach widać postać anioła, który biegnie do pasterzy pod Betlejem. Budzi ich, woła: „Kuba, Jasiek, wstawajcie!”. Przekazuje im dobrą nowinę o narodzinach Dzieciątka, które stanie się potężnym królem i Zbawicielem świata. Tylko… Czy pasterze rzeczywiście spali?

Reklama
Reklama

Biblia mówi, że czuwali. Przecież nie mogli usnąć wszyscy naraz. Musieli opiekować się owcami, wypatrywać wilków i niedźwiedzi, odpędzać niedobrych ludzi, nasłuchiwać, czy nie nadciąga burza. Mieli dużo pracy. Dlatego pasterze mogą być dobrymi patronami w trakcie przygotowania do Bożego Narodzenia. Rzadko tak o nich myślimy: patronowie. Nie nosili wielkich i świętych imion. Nie zbudowano im żadnego ołtarza. Ale pokazali nam, że czekając na Pana Boga, trzeba ciężko pracować, a ponadto mieć otwarte oczy, bo w każdej chwili, każdego dnia możemy dowiedzieć się czegoś bardzo ważnego i spotkać Pana Jezusa.

Jeśli chcecie poczytać więcej swoim dzieciom o Pasterzach Patronach, polecamy książeczkę pt. „Oni spotkali Jezusa” ks. Janusza Stańczuka.

Bogato ilustrowana książeczka zawiera „33 historie z życia Jezusa ale i z naszego życia”. Poprzez przepiękne opowiastki dzieci bliżej poznają Ewangelię ale także dowiedzą się:

Reklama
Reklama

 

 

Reklama

 

  • Do czego służą dziadkowie?
  • Jak być jedynym i niepowtarzalnym?
  • Kto powinien decydować w rodzinie?
  • Jakie kanapki są najlepsze?
  • Jak poznać kogoś ważnego?
  • Co zrobić by nie być „kupą nieszczęścia”?
  • Gdzie jest szafa pełna czekolady?
  • Jak udowodnić, że Bóg istnieje?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


>>> Tu kupisz książkę: „Oni spotkali Jezusa” ks. Janusza Stańczuka <<<


 

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite