Nasze projekty
Otylia Sałek

Klucz do dobrego życia

Kto słyszy po raz pierwszy "arcybiskup Fulton Sheen", powinien jak najszybciej nadrobić zaległości.

Reklama

Showman i mistrz duchowych porad – abp Fulton Sheen – zyskuje coraz większą przychylność wśród polskich czytelników. Nie dziwi ro raczej nikogo, kto choć raz sięgnął do jego słów. Ten amerykański biskup stał się popularny poprzez prowadzenie nie wieszczącego wielkiego sukcesu programu telewizyjnego, w którym wyjaśniał prawdy wiary katolickiej. W tej niecodziennej misji odwoływał się nieustannie do nauk zawartych w Ewangelii. Nawet otrzymawszy za program nagrodę Emmy pokornie podziękował „swoim autorom: Janowi, Mateuszowi, Markowi i Łukaszowi”.

stworzenidoszczesciaNa polskim rynku wydawniczym ukazało się drugie wydanie książki abpa Sheena, „Stworzeni do szczęścia. Klucz do dobrego życia”. Pierwszy jej druk miał miejsce 60 lat temu. Treści w niej zawarte bynajmniej nie straciły na ważności. Wręcz przeciwnie – zdaje się, że abp Fulton Sheen przekazuje nam mądrości ponadczasowe, a już na pewno prorocze. W książce „Stworzeni do szczęścia” jest ich co nie miara, a w dodatku podane są one niezwykle przystępnym, jak na literaturę teologiczną, językiem. Prostota przekazu jest zresztą najczęściej wymienianą składową fenomenu abpa Sheena – choć, co zrozumiałe, ludzie wierzący przypiszą go Bożej łasce.

Pierwsze wydanie tej książki nosiło tytuł „Wstęp do religii”. Stąd też stanowi ona niejako rodzaj katechizmu, w którym abp Sheen opisuje poszczególne elementy wiary katolickiej. Znajdziemy tu rozdziały o niebie i piekle, czyśćcu i sądzie, o sakramentach i działaniu Bożej łaski. Poznanie tych kwestii jest kluczem do odkrycia prawdziwego szczęścia w życiu. To właśnie od pytania o szczęście rozpoczyna swoją książkę autor. Przytacza tu obraz dziecka, które obdarowane mnóstwem prezentów świątecznych odkrywa, że nie są one źródłem prawdziwego szczęścia.

Reklama
Reklama

Lektura może stanowić zarówno duchowy przewodnik, jak i przestrogę przed tendencją do szukania radości w doczesnych rozrywkach. Niech czują się zachęceni do niej wszyscy, którzy szukają w życiu prawdziwego szczęścia i potrzebują na tej drodze sprawdzonego autorytetu. Takim z pewnością jest abp Fulton Sheen.

Książkę można nabyć w Wydawnictwie Esprit. Kliknij!

Reklama
Reklama

 

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite