Nasze projekty

Jesteście Bożym teraz! Książka z przemówieniami papieża z ŚDM

Dziewięć przemówień papieża z ŚDM oraz rozważania Drogi Krzyżowej z miejscem na własne notatki. Najnowsza książka wydana przez Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM ma pomóc młodym w refleksji nad przesłaniem Papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Reklama

– Wypowiedziane przez Ojca Świętego słowa w Panamie sprawiły, że każdy mógł, tak jak Maryja, przeżyć spotkanie z Posłańcem Boga i z ufnością odpowiedzieć Bogu: “Oto ja Służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” – pisze we wstępie książki bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy KEP.

Książka zawiera teksty wszystkich przemówień papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie w języku polskim, w tym niepublikowane dotąd w tłumaczeniu polskim rozważania Drogi Krzyżowej. Całość zilustrowana jest kolorowymi fotografiami z czasu ŚDM.

Publikacja wydana jest w formie notatnika i ma być przede wszystkim pomocą dla młodzieży oraz osób pracujących z młodymi, do ponownej refleksji nad słowami Ojca Świętego. Przy każdym tekście, a także bezpośrednio pod nim, znajdziemy miejsce na własne notatki.

Reklama
Reklama

– Proszę Boga, dla którego wszystko jest możliwe, aby refleksja nad nauczaniem papieża Franciszka z Panamy przyczyniła się do tego, że zostaniemy misjonarzami Boga we współczesnym świecie i obecnym czasie – wzywa biskup Marek Solarczyk na łamach książki.

Książka-cegiełka ma służyć wsparciu przygotowań do kolejnych Światowych Dni Młodzieży w wymiarze międzynarodowym w Lizbonie oraz portalu dla młodych administrowanego przez KBO ŚDM, „Młodzi +”.

materiały prasowe, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

 

PRZEMÓWIENIA PAPIEŻA FRANCISZKA Z ŚDM W PANAMIE

Książka zawierająca teksty wszystkich przemówień papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie w języku polskim, w tym niepublikowane dotąd w tłumaczeniu polskim rozważania Drogi Krzyżowej. Całość zilustrowana jest kolorowymi fotografiami z czasu ŚDM.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę