Nasze projekty

Aby dojść do zrozumienia samej siebie, trzeba ruszyć w drogę. “Wielki foch”

Czy kobiece emocje da się zrozumieć? Jest taka szansa i może być to droga piękna, choć wymagająca. Świetnym przewodnikiem na niej jest książka "Wielki foch", autorstwa s. Anny Marii Pudełko i Anety Liberackiej.

Reklama

“Wielki foch” to swoisty przewodnik po zawiłych drogach kobiecych emocji. Nie jest to jednak przygotowanie do nierównej walki, ale rozmowa pełna zachwytu nad różnorodnością kobiecej psychiki i duszy. Z kobiecymi emocjami mierzą się apostolinka s. Anna Maria Pudełko – psychopedagog powołań, prowadząca rekolekcje i warsztaty o tematyce kobiecej oraz Aneta Liberacka – spełniona żona i matka, z wykształcenia matematyk, zawodowo manager – prezes Fundacji Medialnej 7 i redaktor naczelna portalu Stacja7.

W tej naszej wspólnej podróży przez książkę widzę drogę odkrywania samej siebie, którą – mam nadzieję – dostrzeże każda kobieta i zechce nią pójść. Czytelniczkom i sobie życzę, byśmy wraz ze zrozumieniem kolejnych etapów naszej dojrzałości nie odbierały już przymiotów kobiecości jako negatywnych. Możliwe, że to nasze rozedrganie, nadwrażliwość, emocjonalność zaczniemy postrzegać jako nasze największe dobro. Nawet ten chaos, który jest w nas, a czemu dajemy wyraz na przykład bałaganem w naszych torebkach… – o którym, jak wiemy, można by zebrać całą księgę dowcipów – może stanie się dla nas powodem do spojrzenia na siebie z łagodnością, życzliwością i zrozumieniem, a nie wyrzutem sumienia i poczuciem winy.

Aneta Liberacka

Reklama

Książkę podzielono na trzy części tematyczne. W pierwszej wiele jest odwołań do początku stworzenia, do powołania kobiet. Część druga to analiza kobiecych emocji. Trzecia część to niemal instrukcja obsługi relacji. Wszystko to pokazane jest cały czas w kontekście świadomego przeżywania kobiecości i dojrzewania emocjonalności. I choć tytuł mówi o fochu, jest to książka o tym jak przez kalejdoskop kobiecych emocji dojść do porozumienia i zgody, zwłaszcza z samą sobą.

Aby do tego miejsca dotrzeć, trzeba wyruszyć w drogę. Wziąć ze sobą swój bagaż doświadczeń i stanąć na szlaku. Być może będzie to trasa kręta, a być może dla niektórych będzie stromym podejściem pod górę. Na szczycie, bliżej nieba, czekają na nas jednak piękne widoki i ogromna wdzięczność, dla której warto podjąć trud wędrówki.

To jest właśnie moje marzenie, żeby kobiety, czytając tę książkę, mogły się zapalić do wdzięczności za to, kim są i kim mogą się stawać, do pasji poznawania siebie, do ciekawości siebie, do odkrywania takiego wielkiego pudełka, pełnego pięknych prezentów, do odwagi obdarowywania sobą innych.

Reklama

s. Anna Maria Pudełko

“Wielki foch” zawiera także dodatek dla mężczyzn, którzy gubią się w świecie kobiecych emocji. Mowa tam o odpowiedzialności i ważnej roli, jaką mężczyźni pełnią dla swych żon i dzieci.

Publikacja ukazała się nakładem wyd. Edycja św. Pawła. Można ją nabyć na www.dobroci.pl, w sklepie Stacji7.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę