Nasze projekty

Dzień św. Ojca Pio także w kinach

W aż 32 kinach w całej Polsce odbędą się dziś specjalne pokazy filmu "Tajemnica Ojca Pio", a w pokazach w Łagiewnikach weźmie też udział reżyser tego obrazu Jose Mario Zavali. Wszystko w związku z przypadającym dzisiaj liturgicznym wspomnieniem tego świętego z Pietrelciny.

Reklama

Choć film wyświetlany jest już w wielu kinach od sierpnia, dystrybutorowi zależało na uczczeniu jego dnia w sposób wyjątkowy. – W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy, by ludzie w ciekawy sposób za pośrednictwem obrazu filmowego mogli pochylić się nad życiem tego włoskiego stygmatyka – mówi Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia Rafael, które jest dystrybutorem filmu w Polsce.

Właśnie z tego powodu na dwa seanse, które odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3, Kraków, Aula Jana Pawła II) został zaproszony reżyser „Tajemnicy Ojca Pio”. Będą to seanse o godz. 17 i 19. 

Specjalne seanse odbędą się także w 32 kinach w Polsce, m.in. w Bydgoszczy, Jastrzębiu Zdroju, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Szczegółowa lista kin biorących udział w akcji dostępna jest na >>stronie Stowarzyszenia Rafael.

Reklama
Reklama

„Tajemnica Ojca Pio” to film, który przedstawia prawdziwe oblicze kapucyna z Pietrelciny i bardzo trudną drogę, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.

Na dzieło składają się niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Jest również fragment przedstawiający niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

Krakowskie seanse specjalne filmu odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3, Kraków, Aula Jana Pawła II). Podczas pokazów o godz. 17:00 i 19:00 obecny będzie reżyser, Jose Mario Zavali. Bilety można nabyć w Księgarni św. Stanisława, Księgarni Archidiecezjalnej, Punkcie informacyjnym w Łagiewnikach i tuż przed seansem.

Reklama
Reklama

– Widzowie na pewno doświadczą głębokiego wejścia w duchowość zakonnika, który jest dla wierzących niezwykłym przykładem – skuteczności modlitwy, pokory oraz oddania swojego życia Bogu – zachęca Sobczyk.

Misją krakowskiego Stowarzyszenia Rafael jest tworzenie i wspieranie obrazów, których scenariusz oparty jest o wartości ewangeliczne. Dotychczas instytucja stworzyła 3 filmy: „Karolina”, „Bóg w Krakowie” oraz „Teraz i w godzinę śmierci”, angażując do tego setki tysięcy osób z całej Polski. Ponadto stowarzyszenie wspierało również promocyjnie filmy „Jak Bóg da”, „Bóg nie umarł” czy wspomniane „Mary’s Land. Ziemia Maryi”. Obecnie właśnie dzięki Rafaelowi będzie możliwe obejrzenie głośnego filmu „Nieplanowane” w Polsce.

Reklama

ad, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę