Nasze projekty

Czy chrześcijanin może się stresować?

Stres dotyka każdego obszaru naszego życia i nie ma na świecie człowieka, który nie musiałby sobie z nim radzić.

Reklama

Wiara nie daje automatycznej „kuloodporności” na codzienne i życiowe wyzwania. Jesteśmy jednak zaproszeni do zaczepienia swojej nadziei u najlepszego Źródła – u samego Boga. Możemy Mu z ufnością powierzyć swoje życie i wszystkie nasze zmartwienia. 

Zawierzenie Bogu nie oznacza braku pracy nad sobą. Trafnie ujmuje to św. Ignacy Loyola: „Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nie od ciebie; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła”. 

Jeśli stres to także Twój problem, sięgnij po książkę Simona Viberta „Stres. Podążając ścieżką spokoju”.

Reklama

Simon Vibert przekonuje, jak ważne jest przyjęcie odpowiedniej perspektywy. Najlepszym i sprawdzonym lekarstwem na stres są: praca, modlitwa i poleganie na słowie Bożym. Jeśli tylko zdołamy zachować między nimi właściwe proporcje, uda się odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Autor opisuje mechanizmy radzenia sobie ze stresem, którymi posługują się ludzie o odmiennych osobowościach. Dzięki temu czytelnik otrzymuje praktyczne umiejętności łagodzenia stresu i jego symptomów w różnych okolicznościach swojego życia.

„Przesłaniem tej książki jest przekonanie, że jedynie dostosowując swoje pragnienia i dążenia do wymogów Bożego planu, możemy ostatecznie uwolnić się od stresu. (…) Chrześcijanie nie są odporni na te problemy, a czasem dodają do nich kolejne! Książka ta jest zatem o tobie, Bogu i życiu w dwudziestym pierwszym wieku”. 


Simon Vibert

Reklama

Stres. Podążając ścieżką spokoju

Ta książka to opowieść o tym, jak należy postrzegać stres z chrześcijańskiego punktu widzenia i jakie są metody radzenia sobie ze stresującymi okolicznościami. Praca, modlitwa, uwielbienie i dziękczynienie mogą odmienić nasze życie.

ZOBACZ NA DOBROCI.PL

Reklama

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę