Watykańska Liga Mistrzów

Rozgrywki, którymi fascynuje się cały świat. Bez ćwierćfinałów, transmisji medialnych i intryg w kuluarach.

Cała gra toczy się za zamkniętymi drzwiami, skrzydłowi w większości przekroczyli już wiek emerytalny.

Polacy – jak zwykle – z marnymi szansami na wyjście z grupy. Jeżeli tak odbieracie konklawe, sprawdźcie rozstawienia papabile w tabelach kardynalskich Stacji7.

GRUPA ŚMIERCI

Reklama
Reklama

Zgrabny zestaw wcale nie najstarszych, ale najmocniejszych papabile, dość wysoko obstawianych przez media i brytyjskich bukmacherów. Jednak, jak to bywa w mistrzostwach – faworyci – niekoniecznie zostają finalistami…

MOCNA GRUPA HABITOWA

Kardynałowie – zakonnicy stanowią niemal 15% elektorów. To rekord w historii Kościoła i pierwsza szansa od 167 lat na papieża w habicie. Oto najmocniejsi zawodnicy:

Reklama
Reklama

GRUPA MARZEŃ
Zgodnie z regulaminem fair play konklawe, każdy może awansować do kolejnego etapu. Jednak szanse na to, że polska reprezentacja zdoła powtórzyć swój sukces z lat 70 i dotrze do finału, pozostają (przynajmniej według bukmacherów) w sferze marzeń i życzeń. Pobożnych życzeń.

WŁOSKA SERIE A

Choć makaroniarze grają na własnym terenie i mają zdecydowaną przewagę liczebną obstawiając purpuratami pół Europy, wyłonienie jednego zawodnika, którego kandydaturę dałoby się przeforsować do finału będzie, o mamma mia, bardzo trudne. 

Reklama

PUCHAR AFRYKI

Papież z Czarnego Lądu to spełnienie apokaliptycznych przepowiedni czy szansa na kolejne Waka Waka w mistrzostwach Watykanu? Afrykańczycy już sięgają po wuwuzele, Obama otwiera szampana, a Stacja7 – spokojnie przedstawia sylwetki czarnoskórych kardynałów.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę