Nasze projekty

W watykańskich mieszkaniach nie można trzymać psów i kotów

W mieszkaniach i budynkach należących do Stolicy Apostolskiej zabronione jest trzymanie zwierząt, w tym psów i kotów – pisze Il Messaggero. Tak wynika z regulaminu, który obowiązuje we wszystkich nieruchomościach, których właścicielem jest Watykan.

Takie zapisy znajdują się w regulaminie wydanym przez APSA, czyli Administrację Dóbr Stolicy Apostolskiej, który został ustanowiony w 1976 roku. Według niego, trzymanie zwierząt jest surowo zabronione.

Prawo ma zastosowanie we wszystkich budynkach należących do Stolicy Apostolskiej – tych zlokalizowanych w Watykanie, w Rzymie i całych Włoszech. Jak pisze Il Messaggero, jest to około 2400 mieszkań w Watykanie i w Rzymie i 600 miejsc usługowych.

Ponad połowa z tych lokali jest wynajmowana pracownikom Watykanu i to właśnie tam zastosowanie mają te przepisy. Co ciekawe, paragraf zabraniający trzymania zwierząt odnosi się też wprost do „zwierząt gospodarskich”.

Reklama

Prawo może zostać wkrótce zmienione. Ks. Nunzio Galantino, szef administracji dóbr ma za zadanie sporządzić przegląd przepisów dotyczących nieruchomości i zmienić je tak, aby dostosować je do dzisiejszych czasów.

SPRAWDŹ: Kard. Krajewski o świętach w szpitalu. “To było inne Boże Narodzenie”

ag/Il Messaggero/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę