Nasze projekty

„Uratowałeś nas!”. Franciszek spotkał się z uchodźcami, którzy przyjechali do Włoch

Papież przyjął dziś grupę dziesięciu uchodźców, którzy przybyli do Rzymu dzięki porozumieniu między Stolicą Apostolską, władzami włoskimi i cypryjskimi.

fot. Dimitri Conejo, Sanz/ Cathopic

O przybyciu uchodźców informowano podczas pielgrzymki Franciszka na Cypr i do Grecji, która miała miejsce na początku grudnia.

Jak podaje Watykan, grupa uchodźców będzie bezpośrednio wspierana przez papieża, natomiast Wspólnota Sant’Egidio zadba o ich włączenie do rocznego programu integracyjnego.

Franciszek przywitał uchodźców i wysłuchał ich historii oraz historii ich podróży z Konga-Brazzaville, Demokratycznej Republiki Konga, Kamerunu, Somalii i Syrii. Niektórzy z nich są lekarzami i technikami komputerowymi.

Reklama

Franciszek otrzymał prezent i życzenia urodzinowe

Uratowałeś nas! – powiedział wzruszony kongijski chłopiec, gdy papież zwrócił się do niego. Franciszek skierował do każdego z nich kilka serdecznych słów powitania oraz podziękował za wizytę.

Franciszek zapytał o dziewczynkę z obozu Mavrouni na Lesbos, która w najbliższych dniach przyjedzie z rodziną na leczenie do Włoch. Po wspólnym zdjęciu pozdrowił grupę i poprosił wszystkich, aby się za niego modlili.

„Życząc Papieżowi długiego życia i dobrego zdrowia w dniu jego urodzin, uchodźcy podarowali Franciszkowi obraz afgańskiego uchodźcy przedstawiający migrantów próbujących przedostać się przez Morze Śródziemne” – zaznacza Stolica Apostolska.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę