Nasze projekty

Umierająca nastolatka napisała list do papieża: „niedługo odejdę do Jezusa”. Franciszek odpowiedział

"Dziękuję za Twoją czułość i dziękuję za pokój w Twoim sercu. (...) Towarzyszę ci w tej drodze, którą odbywasz" - powiedział papież, odpowiadając na list 17-letniej śmiertelnie chorej Edny, która nie może uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

fot. Vatican News/YouTube

Kilka dni temu lekarz powiedział mi, że nie wie, kiedy odejdę do Jezusa, ale że to już niedługo – napisała do papieża 17-letnia Edna Rodrigues.

W liście 17-letnia wyraziła smutek, że nie może uczestniczyć w ŚDM-ach, choć zawsze o tym marzyła. Było mi bardzo przykro – napisała. Kiedy usłyszałam, że ŚDM odbędą się w Portugalii, bardzo się ucieszyłam, bo za każdym razem, gdy widzę przemawiającego w telewizji Papieża, czuję się dobrze, jakbym nie miała żadnej choroby, która uniemożliwiałaby mi udział – napisała Edna. Bardzo cię lubię i moim marzeniem zawsze było cię poznać – dodała.

Franciszek odpowiedział na list 23 czerwca w specjalnym nagraniu wideo.

Reklama

Edno, otrzymałam Twój list, dziękuję! Dziękuję za Twoją czułość i dziękuję za pokój w Twoim sercu. Ten pokój jest jak ziarno zasiane w sercach nas wszystkich, którzy Cię widzą i wszystkich, którzy z Tobą rozmawiają. Dziękuję! Towarzyszę wam w tej drodze, którą odbywacie. Towarzyszę wam, modląc się za was, modląc się z wami i patrząc na Jezusa, który zawsze czeka na nas. Dziękuję! – powiedział papież.

ZOBACZ TEŻ: Franciszek: jeśli wychodzisz z mszy świętej taki sam, jak wszedłeś, to coś nie działa

Reklama

W liście Edna poprosiła papieża o modlitwę za nią i jej rodzinę, a Franciszek w specjalnym wideo poprosił, aby zrobiła to samo dla niego. A teraz udzielam ci mojego błogosławieństwa, aby i ono dodało ci sił na tej drodze – zakończył papież Franciszek.

Aleteia, Vatican News, deon.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę