Nasze projekty

To czas na dobrą lekturę i więcej modlitwy. Jak wyglądają wakacje papieża?

W licznych wywiadach Franciszek przyznawał, że nigdy nie lubił podróżować, a wakacyjny odpoczynek to dla niego przede wszystkim zwolnienie codziennego tempa.

fot. Luis Fernando Bernachi/cathopic.com

Franciszek rozpoczął swoje wakacje, które – inaczej niż w przypadku jego poprzedników – nie oznaczają wyjazdu do letniej rezydencji w Castel Gandolfo, ale jedynie ograniczenie spotkań i wolniejszy rytm pracy w Watykanie. Papież pozostaje w Domu św. Marty, a jedną z letnich zmian jest zawieszenie środowych audiencji aż do sierpnia – o czym poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Od początku pontyfikatu Franciszek dał się poznać jako papież, który nie lubi bezczynności w czasie urlopu. Do tego samego zachęcał niedawno młodych uczestniczących w pierwszym Światowym Szczycie Turystyki Młodzieżowej, zorganizowanym we włoskim Sorrento.

Nigdy nie lubił wyjazdów. Jak odpoczywa papież Franciszek?

Mimo problemów z kolanem papież nie ogranicza aktywności, a w czasie wakacji będzie spotykał się z wiernymi na niedzielną modlitwę Anioł Pański na placu św. Piotra, a pod koniec miesiąca uda się do Kanady.

Reklama

W licznych wywiadach Franciszek przyznawał, że nigdy nie lubił podróżować, a wakacyjny odpoczynek to dla niego przede wszystkim zwolnienie codziennego tempa, dobra lektura, a szczególnie więcej modlitwy.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę