„Szpital polowy” dla najuboższych na Placu św. Piotra

"Każdy z bezdomnych, bez względu na to, czy posiada dokumenty, czy nie, zgłaszając się tam zostanie przebadany, a jednocześnie wyjdzie z podstawowymi lekami na serce" – zaznacza jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski. Dzisiaj od rana na Placu św. Piotra trwała akcja pod hasłem: „Drogi serca” – podróż służąca prewencji i leczeniu chorób serca.

fot. Vatican News/facebook.com

Dzisiaj od rana na Placu św. Piotra trwała akcja pod hasłem: „Drogi serca” – podróż służąca prewencji i leczeniu chorób serca.

Od wczorajszego wieczora na Placu św. Piotra znajduje się jedno z najnowocześniejszych ambulatoriów mobilnych, zainstalowane na platformie samochodowej. Liczy ono 12 metrów długości i jest wyposażone w cztery sale zabiegowe do badania problemów kardiologicznych i naczyniowych. Każdy z bezdomnych, bez względu na to, czy posiada dokumenty, czy nie, zgłaszając się tam zostanie przebadany, a jednocześnie wyjdzie z podstawowymi lekami na serce – podkreśla jałmużnik papieski.

Dysponujemy ponadto karetką oraz bardzo nowoczesnym ambulatorium, również na platformie samochodowej, gdzie znajdują się trzy łóżka. Wczoraj około 25 lekarzy było do dyspozycji w jednej z rzymskich parafii, na peryferiach. Tam powiadomiliśmy w sumie trzy parafie i proboszczowie zatroszczyli się, aby ludzie biedni, szczególnie ci, którzy nie mają ubezpieczenia lub są w jakiejś sytuacji krytycznej ze zdrowiem, mogli być przebadani przez naszych lekarzy. Wszystko to zostało zorganizowane na terenie parafii w niedzielę. Wśród tych 25 lekarzy byli przedstawiciele wszystkich specjalności, począwszy od pediatrów, przez ginekologów, kardiologów i geriatrów. Zabraliśmy ze sobą także cały samochód leków – kończy kard. Krajewski.

Reklama
Reklama

Papież Franciszek nazywa często Kościół „szpitalem polowym” oraz zaprasza, aby poznawać go od strony peryferii. W tym duchu stara się działać również Urząd Dobroczynności Apostolskiej – zaznacza jałmużnik papieski. Urząd całkowicie bezinteresownie i darmowo troszczy się o zdrowie najsłabszych, bezdomnych i potrzebujących, którzy przebywają w Rzymie.

pa/vaticannews/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę