Nasze projekty

„Super Siostry” czyli międzynarodowa zrzutka na pomoc ofiarom handlu ludźmi

One pomagają ofiarom handlu ludźmi, my pomożemy im. W sobotę 8 lutego papież Franciszek uruchomił za pomocą Internetu projekt "Super Nuns" - Super Siostry, który będzie finansową zbiórką na rzecz misjonarek walczących z handlem ludźmi.

Choć projekt nie ma granic, ponieważ odbywa się w Internecie, zorganizowano dziś w Watykanie jego uroczystą inaugurację. W happening włączono papieża Franciszka, którego zadaniem było nacisnąć klawisz w komputerze i tak uruchomić inicjatywę „Super Nuns”.

Inicjatywa to nic innego jak regularna zbiórka społecznościowa, prowadzona za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Patreon na rzecz sióstr misjonarek misji Talitha Kum. Obecnie w misję włączonych jest 2000 sióstr i kobiet konsekrowanych, które w różnych miejscach świata – incognito -wyciągają z niewoli i pomagają odbudować życie ofiarom handlu ludźmi.

Zbiórka o nazwie „Super Nuns” ma im zapewnić regularne finansowanie, dzięki czemu będą mogły prowadzić akcję wśród współczesnych niewolników. Będzie działać na tej samej zasadzie, na której obecnie zbierają na swoje utrzymanie znani twórcy z YouTube’a.

Reklama

– Temat handlu ludźmi, podobnie jak praca, którą wykonujemy, jest bardzo drogi papieżowi Franciszkowi. Przyjmując nasze zaproszenie do otwarcia zbiórki Super Sióstr udowodnił to po raz kolejny. Jesteśmy bardzo wdzięczni i szczęśliwi! – powiedziała w rozmowie z Vatican News s. Gabriela Bottani, koordynatorka misji Talitha Kum.

ad, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę