Nasze projekty

Pierwszą publiczną Mszę papież odprawi dopiero 29 czerwca

Pierwszą publiczną Mszę św. Ojciec Święty odprawi dopiero w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła czyli 29 czerwca - wynika z kalendarza papieskiego dostępnego na stronie Watykanu.

Oznacza to, że nie będzie publicznej Mszy św. pod przewodnictwem Franciszka ani w Zesłanie Ducha Świętego, ani w Boże Ciało, jak to było praktyką w latach ubiegłych. We wszystkie niedziele do końca czerwca zaplanowane są jedynie południowe modlitwy Anioł Pański prowadzone przez papieża Franciszka. Choć sam Plac św. Piotra jest już otwarty dla wiernych i turystów, ciągle nie podano jeszcze kiedy papież powróci do praktyki wspólnej modlitwy z wiernymi z okna Pałacu Apostolskiego ani kiedy powrócą na Plac audiencje generalne. W minioną środę, pomimo otwarcia placu, audiencja kolejny raz odbyła się z Biblioteki bez udziału wiernych.

Według informacji podanych wczoraj przez watykanistę włoskiej gazety Il Fatto Quottidiano Francesco Antonio Grany także Msza św. 29 czerwca odbędzie się bez udziału wiernych w Bazylice Watykańskiej, czyli tak jak to miało miejsce podczas Triduum Paschalnego.

Na ten dzień przewidziane jest tradycyjne błogosławieństwo paliuszy nowo mianowanych arcybiskupów metropolitów.

Reklama
Reklama

Publiczne uroczystości z udziałem Ojca Świętego nie odbywają się w związku z pandemią koronawiruswa już od 8 marca.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite