Nasze projekty

Papież zaapelował do Polaków: dbajcie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

"Wakacje są czasem, gdy wielu młodych ludzi sięga po raz pierwszy po środki odurzające" - zauważył papież i zaapelował do Polaków, "aby szczególnie zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży".

fot. vatican news/youtube.com (print screen)

Papież zwrócił się do Polaków z apelem

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek skierował kilka słów do Polaków. Franciszek życzył Polakom, aby trwające wakacje były czasem odpoczynku, ale i odnowy duchowej. Serdecznie pozdrawiam Polaków. Życzę wam, aby rozpoczynające się wakacje były okazją nie tylko do odpoczynku fizycznego, ale także do odnowy duchowej oraz umacniania więzi z Bogiem i bliskimi wam osobami – mówił papież.

Zachęcił również Polaków do szczególnej dbałości w tym czasie o dzieci i młodzież w obliczu zagrożenia narkomanią. Ale wakacje są też czasem, gdy wielu młodych ludzi sięga po raz pierwszy po środki odurzające. Niech ten przypadający dziś Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii przypomina, aby szczególnie zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Z serca wam błogosławię – powiedział.

ZOBACZ>>> Ma 105 lat i właśnie ukończyła studia! Rozpoczęła je jeszcze przed wojną

Reklama

Papież podczas katechezy: narkomania jest plagą, która rodzi przemoc

Papieską katechezę streściła po polsku Monika Nowak z redakcji polskiej „L’Osservatore Romano”: Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1987 r. Narkomania jest plagą, która rodzi przemoc, sieje cierpienie, śmierć i – jak podkreślił św. Jan Paweł II – zubaża każdą wspólnotę, w której występuje. Należy dążyć do położenia kresu produkcji tych groźnych substancji i ich handlowi. Zmniejszenia uzależnienia od narkotyków nie osiąga się poprzez liberalizację ich używania, co zostało zaproponowane lub wdrożone już w niektórych krajach. Priorytetem jest natomiast zapobieganie poprzez wychowywanie młodych w zakresie wartości budujących życie osobiste i wspólnotowe, towarzyszenie osobom przeżywającym trudności i dawanie nadziei na przyszłość. Módlmy się w tej intencji i nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy cierpią z powodu uzależnień.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli pielgrzymi z parafii pw. Najśw. Ciała i Krwi Pana Jezus w Smętowie Granicznym (diec. pelplińska); pw. św. Marcina w Koszalinie; pw. błogosławionego ks. Józefa Pawłowskiego z grona 108 Męczenników we Włoszczowie (diec. kielecka); pw. Przemienienia Pańskiego (Kościół pw. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny) we Władysławowie (arch. gdańska.); Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie; Św. Andrzeja Boboli w Potoku k. Krosna (arch. przemyska); pielgrzymka Księży z ministrantami z parafii pw. Matki Łaski Bożej w Górzycy i parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Czarnowie, (diec. Zielonogórsko- gorzowska; Ministranci z opiekunami z parafii pw. św. Floriana z Mogielnicy, (arch.  warszawska; Ministranci z opiekunami z parafii pw. Chrystusa Króla w Bytomiu – Stolarzowicach, (diec. gliwicka) a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy. 

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę