Nasze projekty

Papież wspomniał o polskim błogosławionym. „Oręduj za Polską i za pokojem na świecie!”

"Módlmy się, by jego świadectwo stało się znakiem pocieszenia od Boga, w tych czasach naznaczonych wojnami" - mówił papież podczas dzisiejszej audiencji.

fot. vatican news/youtube.com (print screen)

Papież wspomina polskiego błogosławionego

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek skierował kilka słów do Polaków. Papież wspomniał o niedawno wyniesionym na ołtarze ks. Michale Rapaczu. Dziękując Panu Bogu za nowego błogosławionego, którym jest męczennik komunizmu, ks. Michał Rapacz, módlmy się, by jego świadectwo stało się znakiem pocieszenia od Boga, w tych czasach naznaczonych wojnami – powiedział.

Franciszek wskazał na jego przykład, jako wzór wierności Bogu. Niech jego przykład uczy nas wierności Bogu, odpowiadania dobrem na zło, angażowania się w budowanie świata opartego na braterstwie i pokoju. Błogosławiony ks. Michale, oręduj za Polską i za pokojem na świecie! – powiedział.

PRZECZYTAJ>>> Ks. Michał Rapacz. “Niewygodny” kapłan, dla którego liczyła się tylko Prawda

Reklama

Papież kontynuował cykl katechez o Duchu Świętym

Papieską katechezę streściła po polsku red. Beata Zajączkowska z Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego: W katechezie pragnę przypomnieć, że Kościół ma symfonię modlitwy, której kompozytorem jest Duch Święty, a jest nią Księga Psalmów.  Do przyjęcia psalmów najbardziej zachęca nas fakt, że były one modlitwą Jezusa, Maryi, Apostołów i pokoleń, które nas poprzedziły. Kiedy je recytujemy, Bóg słyszy je w tej wielkiej „orkiestracji”, jaką jest świętych obcowanie. Nie możemy jednak żyć jedynie dziedzictwem przeszłości: musimy uczynić psalmy naszą modlitwą. Sami poniekąd musimy stać się ich „autorami”. Psalmy są modlitwą „na każdą porę roku”: nie ma stanu duszy ani potrzeby, która nie znalazłaby w nich najlepszych słów, by zamienić je w modlitwę. Psalmy pomagają nam otworzyć się na modlitwę mniej skoncentrowaną na sobie: modlitwę uwielbienia, błogosławieństwa, dziękczynienia. Niech czas przygotowania do Jubileuszu stanie się symfonią modlitwy, w której rozbrzmiewać będą psalmy.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m.in. . metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki; pielgrzymi z parafii pw. św. Anny w Zaklikowie (diec. sandomierska.); z parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrzosie (diec. radomska) a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę