Papież: wojna jest porażką polityki i ludzkości

"Każda wojna pozostawia świat w gorszej sytuacji niż go zastała. Wojna jest porażką polityki i ludzkości, haniebną kapitulacją, porażką w obliczu sił zła" - taki cytat ze swojej encykliki "Fratelli tutti" zamieścił papież wczoraj wieczorem na Twitterze.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Papież zachęcił też do modlitw w intencji Ukrainy.

Przypomnijmy, że wczoraj przed południem Franciszek złożył niespodziewaną wizytę Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej. Watykańskie Biuro Prasowe poinformowało, że Ojciec Święty wyraził swoje zaniepokojenie z powodu wojny.

Wizyta trwała około pół godziny. Papież został przyjęty przez ambasadora Aleksandra Awdiejewa. Niektórzy eksperci twierdzą, że Franciszek próbował rozpocząć mediacje w konflikcie między Rosją a kilkoma innymi krajami w sprawie inwazji na Ukrainę. Obecnie niektórzy spekulują, że papież wkrótce odwiedzi ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej.

Reklama
Reklama

Zadowolenie z powodu papieskiej wizyty w ambasadzie Rosji wyraził abp Światosław Szewczuk zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. W wydanym w Kijowie komunikacie napisano, że hierarcha „ma nadzieję, że spotkanie będzie kolejnym bodźcem do tego, by dialog zwyciężył nad siłą”.

„Naród ukraiński, który dzielnie się broni, woła do świata: Powstrzymajcie wojnę!” – czytamy w komunikacie.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę