Nasze projekty

Papież spotkał się z uwolnionym misjonarzem. Terroryści przetrzymywali go 2 lata

Ks. Pierluigi Maccalli został uprowadzony przed dwoma laty w Nigrze, a następnie przewieziony do Mali, gdzie przetrzymywano go do października. W poniedziałek misjonarza przyjął na audiencji papież Franciszek.

To było bardzo, bardzo piękne spotkanie – powiedział ks. Maccalli portalowi Vatican News po rozmowie z Franciszkiem. Kapłan ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki (SMA) podziękował papieżowi za jego wsparcie w czasie gdy był więziony przez terrorystów.

Ojciec Święty odpowiedział mi: „Wspieraliśmy Księdza, ale Ksiądz wspierał Kościół” . Te słowa ogromnie wzruszyły kapłana, który – jak podkreślił – jest przecież „tylko małym misjonarzem”. W dodatku na pożegnanie papież ucałował mu ręce.

Terroryści przetrzymywali go dwa lata

Reklama
Reklama

Ks. Pierluigi Maccalli, 59-letni włoski misjonarz, został niedawno uwolniony z rąk islamistycznej bandy terrorystów. Uprowadzono go przed niemal dwoma laty w Nigrze i przewieziono do Mali, gdzie był przetrzymywany do początku października. Za jego uwolnienie podziękował papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański.

Włosi bardzo się przejęli losem misjonarza z prowincji Cremona, a jego uwolnienie przed kilkoma tygodniami przyjęto w całym kraju z wielką ulgą. Z radością zareagowali na tę wiadomość także premier Włoch Giuseppe Comte i minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio. Politycy podziękowali przede wszystkim służbom państwowym, które w znacznym stopniu przyczyniły się do uwolnienia misjonarza.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite