Nasze projekty

Papież przyjął indiańskiego wodza

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek w Domu św. Marty indiańskiego wodza z Brazylii, Raoni Metuktire z ludu Caiapó. To element przygotowań do Synodu BIskupów poświęconego Amazonii, który odbędzie się w październiku w Watykanie.

Wódz  Raoni Metuktire z ludu Caiapó przyjechał do Europy 14 maja, aby spotykać się z przywódcami państw i liderami opinii publicznej. Jego celem jest zwrócenie ich uwagi na wzrastające zagrożenia dla Amazonii – „zielonych płuc” Ziemi – ze strony przemysłu drzewnego i agrobiznesu. Zbiera także fundusze na ochronę rezerwatu Xingu. Jego wizyta trwa 3 tygodnie.

Już kilka dni wcześniej tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisotti tłumaczył, że audiencja dla Raoniego ma w zamyśle papieża być potwierdzeniem jego uwagi dla mieszkańców Amazonii i ochrony środowiska tego regionu, a także jego zaangażowania na rzecz ochrony „wspólnego domu”. Gisotti wskazał również, że spotkanie z indiańskim wodzem wpisuje się w przygotowania do Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów, poświęconego Amazonii, jakie odbędzie się w Watykanie w dniach 6-27 października.

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite